Четвер, 23 Червня, 2022

У Дніпрі закликають до свободи патріотів. Про що йде мова?

Вчора, 29 жовтня, на європейській площі Дніпра на даху будинку вивісили величезний банер “Свободу харківським патріотам”. Хто його творці і організатори виступу невідомо. Цікаво, що велике місце на банері займає малюнок прицілу. До яких подій має відношення банер? І чому багатьма “харківськими” патріотами виявилися дніпряни? Далі на dnepryes.

Стрілянина під Харковом 

Нагадаємо, що 27 серпня в Харківській області, біля Люботина, було скоєно напад на автобус, в якому знаходилися представники організації “Патріоти за життя”.  Організацію очолює депутат Верховної Ради І. Кива. Її також називають “силовим крилом” ОПЗЖ, адже основний склад організації молоді особи спортивної статури. Простіше кажучи, контингент нагадує тітушок періоду революції гідності. За повідомленням Киви, на автобус напали представники “Національного Корпусу” та інші націоналісти, розстріляли автобус та осіб які там знаходились. В результаті, кілька з них отримали травми різного ступеня тяжкості і були госпіталізовані. За твердженням Киви і жертв нападу, націоналісти використали травматичну, і навіть автоматичну зброю.

Чому ж вони вирішили напасти на “молодих патріотів”?

Головна ідея силового блоку ОПЗЖ – підтримання балансу в українському суспільств і захист від свавілля націоналістів. Такий висновок зробив лідер організації на з’їзді.

В національно-патріотичних колах, громадську організацію сприймають не інакше, як проросійське силове групування, узаконених “тітушок”.

Безпосередньою імовірною причиною нападу на автобус, став конфлікт між ветеранами полку “Азов” і представниками організації в Києві, теж зі стріляниною, який виник за пару днів до події.

Реакція “Азова”

У прес-службі організації “Національного корпусу” повідомили, що члени організації і полку знаходяться на фронті, виконують бойові завдання, тому вони не мають ніякого відношення до інциденту.

“Народний депутат від ОПЗЖ Ілля Кива є психічно нездоровою особою з діагнозом “психопат”, яка не зупиниться ні перед чим задля досягнення своїх злочинних цілей. Це було зрозуміло з перших заяв і дій Киви стосовно організованого злочинного угруповання “Патріоти за життя”, яке він використовує як гарматне м’ясо” – написано на офіційній сторінці організації.

Розслідування справи

Поліція в той же день встигла перехопити дві машини підозрюваних. Затримали 14 осіб, а пізніше ще двох доставили в поліцію. Все підозрюються в скоєнні хуліганських дій і замаху на вбивство групою осіб з хуліганських мотивів. Суд обрав запобіжний захід затримання на 60 діб без права внесення застави.  На судовому засіданні був присутній лідер організації “Національний корпус” – Андрій Білецький. У своєму виступі, він обіцяв за допомогою подачі апеляції звільнити затриманих з-під варти. При цьому, Харківський суд відхилив апеляцію на запобіжного заходу і підозрювані залишаються під вартою.

До чого тут Дніпро?

По-перше, осередки організації знаходяться по всій Україні, як і члени організації, ветерани полку “Азов”. А по-друге, більшість затриманих жителі Дніпра. Вони чинні або колишні члени організації “Національний корпус”. Серед затриманих є ветерани АТО, активісти, спортсмени. Підозрювані заперечують свою участь і називають звинувачення фальсифікацією. Сторона захисту зазначає, що доказів недостатньо, але при цьому апеляцію суд задовольнити відмовився. Прихильники організації та активісти, які підтримують патріотів, вважають справу тиском на підозрюваних, розправою над ветеранами. У декількох містах, в тому числі і Дніпрі, пройшли акції на підтримку “Харківських”, дніпровський патріотів.