Неділя, 9 Травня, 2021

Очікування / реальність: Як відрізняється передвиборча соціологія від даних екзит-полу?

Революція 1917: що відбувалося у Катеринославі?

Безліч вулиць Дніпра, ще до декомунізації, носили імена людей, які були для середньостатистичного жителя Української Радянської Соціалістичної Республіки всього-на-всього невеликим топонімом, який...

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала...

Викрадення у Дніпрі: президент Володимир Зеленський втрутився у розгляд

Україна зовсім недалеко залишилося до вікопомних «чорних воронків», які наводили жах на людей за часів Сталіна. Людей забирали без всяких пояснень, як правило, вночі,...

Перед виборами в інформаційному просторі з’являється безліч соціологічних опитувань.  Вони проводяться в одному місті, серед того ж суспільства, але результати різняться. Деякі з них настільки полярні, що в достовірності виникають сумніви. Зараз відомі дані екзит-полів, що допоможе нам порівняти показники опитувань до виборів і попередні результати виборів 2020. Наскільки достовірні їх результати і чи можна їм довіряти? Далі на dnepryes.

Результати опитувань

У неділю жителі Дніпра проголосували за мера міста, обласних та міських депутатів. Щоб домогтися місцевої підтримки і збільшити шанси на перемогу, кандидати провели політичні кампанії. Головне завдання таких кампаній – переконати городян голосувати за власний образ кандидата, а не за конкурента. Перед виборами, ми все частіше зустрічали на сторінках інтернету, в новинах результати попереднього опитування або соціологію перед виборами.

Наприклад, за результатами дослідження 15-16 жовтня, проведеного Центром соціальних і маркетингових досліджень «ГОЛОС + Народна соціологія», впевнено лідирував кандидат від “Слуг” Сергій Риженко з 28%. Борис Філатов отримав друге місце з 20,2%. Третій результат у Олександра Вілкула – 11,9%. 

За результату опитування на сайті інформаційного ресурсу 056.ua (https://www.056.ua/news), до трійки лідерів кандидатів на пост мера увійшли: Філатов – 37%, кандидат від “Національного Корпуси” Ігор Майденко – 15% і Сергій  Риженко – 12%.

Інформаційне агентство “Українські новини” представили результати опитування городян станом на 11 жовтня.  Головними претендентами виявилися Філатов (“Пропозиція”) – 40%, Краснов ( “Громадська сила”) – 11%, Вілкул ( “Блок Вілкула”) – 9,3%.

Протилежні результати інтерв’ювання громадян 15-16 жовтня представив центр суспільного розвитку “Інтер-Акція”

На питання про те, за кого б громадяни проголосували на виборах мера, найбільшу підтримку отримав Загід Краснов – 33,2%. За кандидатуру Бориса Філатов висловилися 30,1%, а за Сергія Риженка – 10,5%.

Про що говорить екзит-пол?

Екзит-пол – це процедура проведення соціологічного опитування службами на виході з виборчих дільниць. Вони проводяться на замовлення і, як правило, мають схожі з офіційними показники.

За результатами екзит-полу, який проводився на замовлення “Студії Савіка Шустера”, найбільше голосів отримав Борис Філатов – 44,47%, другим виявився Загід Краснов – 14,44, а третім – Олександр Вілкул – 11,27%.

Результати дослідження проведеного Комітетом Виборців України наступні:

  • Філатов – 52,3%
  • Вілкул – 11,6%
  • Краснов – 10,6%.

Відзначимо, Центральний Виборчий Комітет заявив, що офіційні результати голосування будуть готові протягом 5-ти днів з дня проведення виборів.

Висновок

Показники опитувань можуть бути як схожі між собою, так і різнитися. Якщо ви вирішили знайти відповідь спираючись на соціологічні опитування, то точно не варто зупинятися на одному. Чим більше результатів ви переглянете – тим більше вірогідний варіант отримаєте.  Жоден з них не гарантує точності. Більше того, про маніпуляції і спонсорства таких опитувань можна писати окрему статтю. Радимо, перевіряти інформацію перед тим, як сприйняти її на віру. В епоху нескінченного потоку інформації, інформаційна грамотність і критичний підхід просто необхідні, щоб не стати використаним в чиїх то цілях.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Парі з мером або як поживає «інфраструктурна муза України» Анна Мінюкова?

Ремонт моста через Дніпро в нашому місті став справжньою епопеєю. Розтягнутий у часі процес привернув широку увагу громадськості, а його учасники були...

На Європейській площі відбувся мітинг за реформу судової системи

27 лютого в центрі Дніпра відбулась акція з вимогою до центральної влади звільнити політичних в’язнів та провести судову реформу. Далі на dnepryes.

В Дніпрі активісти пікетували прокуратуру

23 лютого в Дніпрі відбувся пікет будівлі обласної прокуратури. Акція відбулась в підтримку засудженого в Одесі активіста і блогера Сергія Стерненка, який...

Губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої роботи

“Велике будівництво”, тарифи на комунальні послуги та подолання наслідків негоди — губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої обласною адміністрацією роботи, пише dnepryes.com.ua.

В Дніпрі громадська рада при Ода відзвітувала щодо виконаної роботи

12 лютого громадська рада при Дніпропетровські обласній державній адміністрації відзвітувала щодо проробленою за минулий рік роботи та повідомили про план дій на...