Четвер, 23 Червня, 2022

На Європейській площі відбувся мітинг за реформу судової системи

27 лютого в центрі Дніпра відбулась акція з вимогою до центральної влади звільнити політичних в’язнів та провести судову реформу. Далі на dnepryes.

Подія відбулась на Європейському бульварі й тривала близько години.

Приводом для заходу стали аналогічні акції протесту, що того дня проводились в Києві та інших містах України. Головними вимогами протестувальників було звільнення позбавлених волі блогера Сергія Стерненка, співака Андрія “Ріфмастера” Антоненка та інших ув’язнених з політичних мотивів осіб. Цікаво, що найчастіше імена “інших осіб” практично не згадувались. Що, втім, не означає, що їх в принципі не існує.

До акції долучилось близько сотні осіб, серед яких не було представників політичних партій чи громадських організацій. Єдиним винятком стала представниця “Молодіжного націоналістичного конгресу” (МНК), що і виступила в ролі організатора заходу.

Досить нетиповою рисою акції стали заходи безпеки, що були вжиті місцевою владою для підтримання порядку й задля уникнення провокацій під час події. Так окрім поліції діалогу, порядок охороняли ще близько двох десятків співробітників поліції. А ще до того, як на площі з’явились перші протестувальники неподалік місця збору з’явився КрАЗ, заповнений бійцями Національної гвардії України.

Наразі невідомо, чи мали правоохоронці інформацію щодо проведення можливих провокацій. Через що важко давати хоч якісь оцінки адекватності вжитих місцевою владою заходів.

Закінчилась акція виконанням гімну України та селфі-challange`ем з вимогами до влади.

Як не сумно, та подібні акції, попри весь позитивний посил, який можуть давати, демонструють лише те, що на захист з боку громадянського суспільства можуть розраховувати хіба ті, хто з тих чи інших причин є відомим в суспільстві, та аж ніяк не ті, хто реально цієї допомоги потребує. А важливі теми стають важливими для більшості лише тоді, коли ті дозволяють добряче “хайпанути”.