Неділя, 15 Травня, 2022

Карна справа проти дніпровського військового: важливий політичний прецедент

Шостого липня в Дніпрі на проспекті  Калнишевського близько десятої вечора водій іномарки Volkswagen Passat збив жінку, що перетинала вулицю пішохідним переходом, народною мовою – «зеброю». Водієм автівки виявився солдат Збройних Сил України, що втік з місця злочину, не надавши ніякої допомогу постраждалій, залишивши ії сам на сам на дорожній смузі, про це на пресс-конференції заявила військова прокуратура Південного регіону. Від отриманих травм, несумісних з життям, жінка віком тридцять один рік, попри всі намагання лікарів, померла у лікарні, розповідає “dnepryes.com.ua“.

Що тепер?

На сьогоднішній день досудове розглядання збудженої справи є цілком завершеним, а звинувачувальний акт, складений проти військового, спрямовано до суду. У акті водію іномарки інкримінується порушення правил дорожнього руху, що призвело до загибелі людини. Також до обвинувачення додано про залишення людини в небезпеці.

В чому важливість подібного дрібного прецеденту?

Подібна справа утворює важливий політичний прецедент. Ще з початку війни з російським агресором на Сході України військові стали справедливо популярною та шанованою верствою населення, а будь-які дрібні злочини невідповідальних, злочинців, або психічно травмованих на війні списувались на посттравматичний синдром, що значно поліпшило їх стан у карній системі правосуддя. Але подібне відкрите кримінальне провадження демонструє, що героїзм людей в одній ланці, не може захистити їх від відповідальності, що настає за певні кримінальні дії. Подібні прецеденти демонструють рух до традиційної європейської практики судочинства, де ніякі героїчні подвиги не можуть зняти відповідальність зі злочинця за позбавлення життя іншої людини.