Четвер, 23 Червня, 2022

У Дніпрі закінчився суд по збитому ІЛ-76

У Дніпрі триває суд щодо збиття літака ІЛ-76 у червні 2014 року. На лаві підсудних заочно перебувають очільники російських терористів на Луганщині — Плотницький, Патрушев та Гурєєв за статтею 256 Карного Кодексу України “Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності”. Підсудним загрожує покарання у вигляді довічного ув’язнення. Далі на dnepryes.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомляє адвокат родичів загиблих, Віталій Погосян. За словами адвоката, наразі судові дебати завершились, і судді мають винести остаточний вирок.

Справа стосується військово-транспортного літака Збройних Сил України, що в ніч з 13-го на 14 червня 2014 року, під час виконання бойового завдання, заходячи на посадку в Луганському аеропорту, був збитий бойовиками терористичних організацій Л/ДНР. В той час на борту перебували 40 бійців Збройних Сил України та 9 членів екіпажу літака. В результаті теракту ніхто не вижив.

За фактом збиття ІЛ-76 вже був засуджений екс-начальник штабу АТО, генерал Збройних Сил України Віктор Назаров, який здійснював планування та проведення операції з перекидання десантників 25-ої повітряно-десантної та 25-ої військово-транспортної повітряної бригад до Луганського аеропорту, який на той час контролювався бійцями ЗСУ і мав бути стратегічною точкою в поверненні контрою над містом. 

У березні 2017 року Павлоградський міськрайонний суд засудив генерала Назарова за службову недбалість, винісши вирок у 7 років тюрми. 12 грудня 2020 року Дніпровський апеляційний суд першої інстанції відхилив апеляцію військового, підтвердивши існуючий вирок. В разі успішного рішення суду заочно засуджені можуть бути подані в міжнародний розшук. Наразі відомо, що деякі з підсудних переховуються на території Російської Федерації.