Четвер, 23 Червня, 2022

В Дніпрі активісти пікетували прокуратуру

23 лютого в Дніпрі відбувся пікет будівлі обласної прокуратури. Акція відбулась в підтримку засудженого в Одесі активіста і блогера Сергія Стерненка, який того дня отримав вирок у вигляді семи років позбавлення волі з конфіскацією половини майна, пише “dnepryes.com.ua“.

Пікетування прокуратури розпочалось о 19:00 і тривало декілька годин. Активісти виловили свою недовіру правоохоронній системі, назвавши справу політичним замовленням і розправою з патріотами.

Організаторами заходу, попри закиди деяких дніпровських ЗМІ, виступили не націоналістичні організації, а ряд молодіжних аполітичних об’єднань, серед яких “Спільнота активної молоді” (САМ), “ФРІ Дніпро” та ліва псевдопатріотична партія “Демократична сокира”. Що, власне, і не дивно, адже сам засуджений Стерненко вже довгий час перебуває в конфлікті з українськими правими силами.

Сам захід, попри напругу, що явно висіла в повітрі, відбувся цілком мирно і обійшовся без сутичок із правоохоронними органами та поліцією діалогу. Активісти вигукували гасла на підтримку блогера (хоч і не всі з них були пов’язані із суттю судового провадження), палили фаєри та виступали із вимогами переглянути справу.

Подібні акції відбулись і в інших містах України, зокрема в Одесі (де й судили блогера) та Києві на вулиці Банковій, де (як повідомляєРадіоСвобода) в результаті поліція затримала близько 17 активних учасників за статтею 342 Кримінального Кодексу України “Опір представникові правоохонних органів”.

Нагадаємо, Сергія Стерненка звинувачують у викраденні і катуванні в квітні 2015 року депутата Комінтернівської сільської Сергія Щербича, яке активіст нібито здійснив разом зі своїм приятелем Русланом Демчуком. Одним з обґрунтувань обвинувачувального вироку в цій справі, за словами судді, стало те, що підсудний виступав проти політичної партії, до якої тоді належав викрадений.