Четвер, 26 Листопада, 2020

Чому представників п’яти питань Зеленського не пустили на дільниці в Дніпрі?

Революція 1917: що відбувалося у Катеринославі?

Безліч вулиць Дніпра, ще до декомунізації, носили імена людей, які були для середньостатистичного жителя Української Радянської Соціалістичної Республіки всього-на-всього невеликим топонімом, який...

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала...

Викрадення у Дніпрі: президент Володимир Зеленський втрутився у розгляд

Україна зовсім недалеко залишилося до вікопомних «чорних воронків», які наводили жах на людей за часів Сталіна. Людей забирали без всяких пояснень, як правило, вночі,...

П’ять питань президента громадянам, які анонсував Зеленський перед виборами, це ще одна особливість місцевих виборів 2020, як і карантинні умови. У суспільстві президентське опитування викликало активні обговорення. Оцінки громадян і політичних кіл розділилися. Від спроби президента почути громадян і запитати їхню думку з важливих проблем України, судження варіювалися до спроби домовитися з агресором, впливати на виборців і переведення уваги з кандидатів від партії на особистість президента, щоб врятувати падаючий рейтинг “слуг”. Далі на dnepryes.

Реакція

Партія “Голос” висловила категорично негативну оцінку ідеї проведення опитування. Його назвали “псевдореферендумом”, незаконним і навіть загрозою національним інтересам. Особливо обурило депутатів партії питання про вільну економічну зону на Донбасі, який оцінили як “потенційну загрозу національним інтересам”. 

Комітет виборців України висловив свою стурбованість і назвав проведення опитування незаконним і потенційним додатковим навантаженням на виборчу комісію.  Незрозуміло хто його проводить, до яких юридичних наслідків призведе опитування.

Відзначимо, що подібний захід ніяк не можна назвати референдумом або законною формою волевиявлення громадян. У день виборів будь-якої опитування з боку виборчої комісії або політичних партій заборонено законом.

Представництво “Слуг народу” оголосило що партія бере на себе фінансування дослідження, при цьому не за гроші платників податків, а за фонд партії. Для його проведення уклали договір з компанією, яка проводить соціологічні опитування, для уникнення політичної агітації. Відповісти громадяни зможуть за межами виборчої дільниці, а в організації та проведенні опитувань представники політичної сили задіяні не будуть. Формат несподіваного дослідження від всенародного референдуму трансформувався в приватне, “аполітичне” опитування.

Чи так це було в Дніпрі?

Чим ширше вибірка опитування – тим ефективніше його результати. По-перше, опитування не було обов’язковим. Негативна реакція в суспільстві відштовхнула багатьох виборців від участі в “референдумі” з незрозумілою метою.

По-друге, опитування асоціювався у багатьох дніпрян з пропрезидентською партією, що прихильників інших політ.сіл також відштовхнуло від участі.

По-третє, на виборчих дільницях були зафіксовані випадки знаходження представників опитування, що порушує його умови. Так само як агітація представників на участь у ньому. На більшості дільниць проведення дослідження проводилося за їх межами, з окремим боксом для бланків. Однак були ділянки де опитування і зовсім не проводились, або були дуже короткочасними, після чого відповідальні особи покидали дільницю.

Ось і виходить, що свою думку з питань президента висловив, в більшості випадків, лояльний “слугам” електорат, або ті, хто ці опитувальники зміг знайти (кому запропонували відповісти на питання). Цікавим є той факт, що на бланку немає графи ні для даних про відповідаючого, ні порядкових номерів. Незрозуміло які гарантії захисту заповнення бланків одною зацікавленою особою для створення потрібного результату.

При цьому, говорити про широкомасштабний участь дніпрян в опитуванні на всіх ділянках не доводиться. Тому, про що скажуть результати звернення президента до людей незрозуміло як до його проведення, так і після.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Візит Президента – з якою метою Зеленський приїхав в Дніпро?

Сьогодні, 26.11, Зеленський з робочим візитом відвідав Дніпропетровську область. Головна мета - ознайомитися з результатами "Великого будівництва", а також відвідати пам'ятні церемонії...

У Дніпрі депутата підозрюють у зґвалтуванні неповнолітніх

Ще нещодавно громадяни вирішували якого кандидата підтримати на місцевих виборах, а виборча комісія рахувала голост. Не встигли вщухнути новини про вибори місцевих,...

Річниця майдану. Згадуємо, що було в Дніпрі

В Україні 21 листопада відзначили День Гідності та Свободи, який встановлений урочистою датою з 2014 року. Далі на dnepryes.

Вибори мера в Дніпрі – хто переміг?

У неділю 22 листопада пройшов другий тур виборів мера Дніпра. Городяни обирали між чинним на посаді Борисом Філатовим та його головним конкурентом...

Підкупи перед виборами та “соціологія” в Дніпрі

За опублікованими даними екзит-полу на місцевих виборах 25 жовтня в Дніпрі, було очевидно що першим йде діючий мер. Основна інтрига зберігалася навколо...