Середа, 22 Червня, 2022

Як працював культурно-волонтерський штаб «Куст» практично 4 місяці із початку війни?

Із початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України у Дніпрі відкрився новий фронт, культурно-волонтерський. Про роботу координаційного штабу «Куст» розповів Вадим Гефтер – директор ГО «Куст», Катерина Нікітенко – головна редакторка «Куст медіа» й Ірина Бондаревська – координаторка волонтерського штабу «Куст». Детальніше про це на сайті dnepryes.

Як утворилася ця громадська організація?

Вадим Гефтер розповів, що саме громадська організація стала інструментом для здійснення тієї діяльності, якою займаються у штабі із початком війни в країні. Раніше фонд був створений для підтримки й реалізації культурних проєктів у місті, це були фестивалі, ярмарки, концерти й інші подібного роду події у місті. Сам він переселень із Донеччини, ще у 2014 році, тож Вадим не з чуток знає, із якими проблемами зіткнеться країна під час війни. Тож «Куст» займається підтримкою біженців до Дніпра.

Яка є підтримка для біженців до Дніпра від штабу «Куст»?

Вадим Гефтер каже, що одразу після початку вторгнення був створений шелтер для переселенців. У найпіковіші часи він одночасно приймав більше 400 людей, зараз більше 300. Біженці мають усі умови – дах над головою, якісне харчування, оплата комунальних послуг та інше. За весь період через шелтер пройшло понад 3 тисяч осіб. Також людям надавалася гуманітарна допомога – одяг, дитячі товари тощо.

фото джерело: https://www.facebook.com/kustdnepr/

Чи стають складнішими умови надання допомоги людям?

Ситуація постійно змінюється, розповіла Ірина Бондаревська. Якщо ж в перші дні війни це була допомога приватних осіб, локального бізнесу, потім це пішли фонди, наразі ситуація не дуже стабільна, бо деякі інтереси фонд вже втрачає. Поки «Куст» потребує у продуктах харчування, одязі літнього сезону, засобах гігієни й ручної допомоги.

Який зараз фронт штабу у сфері медіа?

Катерина Нікітенко, головна редакторка «Куст медіа» повідомила, що із перших днів війни усі журналісти, які працювали в них, перейшли до штабу й стали займатися волонтерством. Вони умовно розвантажують фури, тобто займаються гуманітарною допомогою й паралельно пишуть. Журналісти із штабу «Куст» особисто спілкуються із переселенцями й розуміють усі їх потреби, тобто працюють усередині усього процесу. Таким чином волонтерський штаб «Куст» відрізняється від своїх колег однієї справи.

Вадим Гефтер також розповів про воєнний оркестр, що мали бажання виступити у місті. Було прийнято рішення про їх виступ у дніпровському метро, бо це є надійним і безпечним місцем. Також він нагадав про виступ цирку у метро – в рамках програми «Культурна столиця» відбулася вистава «Циркова Імпреза» за підтримки Департаменту гуманітарної політики ДМР. На глядачів там чекали найкращі театральні номери й естрадно-циркове шоу від артистів Дніпровському Державного Цирку. Як і гладячи, так і артисти отримали задоволення від виступу.

Культурно-волонтерський штаб «Куст» продовжуватиме свою волонтерську діяльність у місті – допомога переселенцям й організація подій у місті заради спільної перемоги України.