Четвер, 23 Червня, 2022

Як більше трьох місяців живе та працює волонтерський хаб у Новомосковську?

У Новомосковському волонтерському хабі, повідомляє сайт dnepryes, надають психологічну підтримку, заспокоюють та годують. Цей прихисток вже знайшли для себе більше 14 тисяч внутрішньо-переміщених осіб. В гуманітарному хабі надають їжу, одяг і безпечне місце: все можливе, щоб хоча б трохи забути жахи від бойових дій. Разом із цим для переселенців збирають гуманітарні кошики – їх видали вже більше п’яти тисяч. Переселенці у хабі розповідають, що багато часу в них не було – збирали лише усе найнеобхідніше й вирушили евакуаційним потягом.

Історії переселенців, які знайшли прихисток в Новомосковську 

Наприклад, Ганна, рятуючись від ворожих обстрілів до Новомосковська, переїхала ще 18 березня. Тоді, евакуаційним поїздом із Сєвєродонецька, їй, разом із родиною – чоловікові, 10-річній дитині й батькам літнього віку, вдалося безпечно врятуватися від російських снарядів. Від обстрілів постраждала їх домівка – сім’я залишилися без нічого, у місті була в них квартира і гараж з машиною. А починаючи з травня місяця під опікою жінки залишились ще двоє дітей родичів, які постраждали від ворожих обстрілів у бомбосховищі школи. Родичі Ганни втратили бабусю, а батьки дітей у тяжкому стані перебувають в лікарні.

Прийшов отримати допомогу і Михайло – він разом із родиною приїхав з Краматорська. Всією сім’єю із дружиною і маленькою дитиною, якій немає ще й року, зібрали усі найнеобхідніші речі й рятувалися від російського вторгнення. Він каже, що допомога від гуманітарного штабу дійсно важлива – усі продукти й одяг хороші, якісні. Наразі волонтерський хаб у Новомосковську видав вже майже дві сотні тонн гуманітарної допомоги людям міста – її отримали як і переселенці, так і територіальна оборона. Направили допомогу й нашим військовим у ЗСУ, що зараз знаходяться у важких умовах на передовій.

Яка надається гуманітарна допомога переселенцям?

Якщо допомогу на військові частини забирають волонтери, то із внутрішньо-переміщеними особами все простіше. Їм треба просто звернутися до новомосковського прихистку та оформити заявку. В середньому за день, розповідає представник благодійного фонду Владислав Матвієнко, десь від п’ятдесяти до сімдесяти заявок, в залежності від дня тижня. В кожній заяві може бути зазначена або одна особа, або від одної до семи чоловік. До волонтерського штабу вже зверталися й приїжджали із Румунії, також прибувають фури із Франції, були й із Польщі, Болгарії, Німеччини та Австрії.

Загалом до гуманітарного штабу найбільше надходить допомоги від Польщі, за що фонд особисто дуже вдячний. Допомагають людям, що були змушені втікати зі своїх домівок від російських окупантів, не тільки гуманіткою, а й дахом над головою. Найбільша частина переселенців знаходиться на території бази відпочинку, каже заступник начальника Новомосковської районної військової адміністрації Валерій Петренко. Там їх приймають, розміщують, в них є якісне та безкоштовне харчування. Нині, в Новомосковському районі більше 14 тисяч переселенців. З них понад 600 осіб – маломобільні. Більшість із Донеччини та Луганщини.