Четвер, 12 Травня, 2022

Протиповітряна оборона Дніпра та області: чим гатить ворог?

Речниця повітряного командування «Схід» Ірина Баранова розповіла, що по нашому регіону за весь період воєнний дій зафіксовані бомбардувальні авіації (СУ), спуск ракет стратегічною авіацією (ТУ-95) та крилаті ракети, чотири з яких сили ППО Дніпропетровщини збили лише за один день і ще 2 в районі Кам’янського. Трохи згодом після початку війни рф почали застосовувати надзвукові ракети типу «Кінжал». Далі на dnepryes.

Бомбардувальну авіацію та крилаті ракети ППО Дніпропетровщини досить ефективно перехоплює, але з «Кінжалами» все досить складніше: менший діапазон по можливості їх перехоплення, дуже велика швидкість. Єдине для заспокоєння – в них менший діапазон ураження, ніж стратегічні бомбардувальники та крилаті ракети.

Командування ППО Дніпропетровщини знаходиться на варті 24/7, підрозділи знаходяться в бойовому чергуванні. Повітряне командування «Схід» максимально прикриває Дніпро та область.

Коли оголошується сигнал тривоги мешканцям не варто вдаватись до деталей: звідки летить ракета? Тому що різниця межує буквально в декілька хвилин. Якщо тривога з Чорноморського регіону, то є приблизно 10-12 хвилин, але рекомендовано не зволікати, а негайно переходити до безпечних місць перебування. Якщо далеко бігти до бомбосховища – потрібно дотримуватись правил двох стін, перейти до ванни чи коридору, де немає скла та вікон та чекати, поки сигнал тривоги не зупиниться.

Якщо схід ракети з Донецького напрямку, у мешканців Дніпропетровщини є лічені хвилини та можна просто не встигнути врятуватись.

З ворожою авіацією наразі ефективно борються на Слобожанському напрямку та від Харкова (у південно-східний напрямок) приблизно над Ізюмом регулярно знищують 1-2 літаки на день нашими ППО (без урахування безпілотних літальних апаратів).

Для користувачів мережі інтернет нагадуємо, чому сили ППО не надають фото та відео збитої ворожої техніки? Коли дивізіон стріляє зенітно-ракетним комплексом і вражає ціль – працівники і керівництво бачать це по індикаторам. При потраплянні в ціль, в неї становиться нульова швидкість – таким чином вона знищена. Але ж вона може бути збита на відстані 40-75 км і бігати шукати уламки під прицільним вогнем ворога ніхто не буде.

Заборона публікацій ворожої техніки

Ще раз нагадуємо, що не можна викладати фото та відео місцевості ураження від ракет. Викладанням інформації в короткий час з конкретизацією вулиці, будинку тощо ви, свідомо чи не усвідомлюючи, коригуєте ворога! Вже не для кого не секрет, що з боку рф існує цілий відділ, який аналізує інформацію за допомогою соціальних мереж. Не давайте шансів ворогу скорегувати вогонь.

Чому потрібно дотримуватись вимог світломаскування?

В нашій країні вже понад місяць введений режим воєнного стану, який передбачає окрім комендантської години, дотримання світломаскування. Потрібно в темний час доби зачинити штори та мінімально використовувати електричне освітлення (при відсутності тривоги). Режим дотримання повного світломаскування (при ввімкнені сирени тривоги) – має вимикатися світло!