Середа, 22 Червня, 2022

Як продовжити термін служби акумулятора смартфона

Під час воєнного стану у Дніпрі важливо завжди залишатися на зв’язку. Якщо акумулятор смартфону швидко розряджається, при тривалому переїзді або перебуванні в бомбосховищі високий ризик залишитися без можливості написати або зателефонувати близьким людям. Дотримання правил заряджання та використання телефону допоможе продовжити термін служби батареї.

Не перегрівайте смартфон

Безперервна робота процесора або спекотна погода призведуть до збоїв у роботі телефону. У разі постійного нагрівання збільшується ризик вибуху батареї. Якщо ви відчули, що дисплей смартфона нагрівся, вимкніть його і дайте охолонути. Зменште яскравість екрана. При перегріві процесора вимкніть фонові програми.

Перебуваючи в глухій місцевості без сигналу мережі, увімкніть режим “У польоті”.

Не залишайте гаджет на сонці. У спеку зніміть з телефону чохол. Він збільшує температуру пристрою.

Використовуйте безкоштовні програми, щоб визначити рівень нагрівання телефону. До відомих мобільних сервісів відносять AIDA64, CPU-Z та Cooler Master. Якщо температура критично висока, виконайте такі дії:

  • зніміть чохол;
  • увімкніть авіарежим;
  • відключіть фонові програми та послуги зв’язку;
  • покладіть телефон у темне та прохолодне місце.

Не намагайтеся остудити смартфон, відправивши його в холодильник чи морозильну камеру. Це прискорить зношування акумулятора.

Не залишайте телефон розрядженим

Тримайте смартфон у робочому стані. Глибокий розряд шкідливий для літій-іонної батареї. Намагайтеся підключити телефон до мережі після першого сигналу про ввімкнення режиму енергозбереження. Це запобігає надмірному навантаженню на акумулятор і продовжить термін його служби.

Заряджайте смартфон за будь-якої можливості. Це особливо важливо під час воєнного стану. Так, у разі непередбаченої ситуації ви не залишитеся із розрядженим телефоном. Крім того, це сповільнює знос батареї.

Підтримуйте у зарядженому стані запасні пристрої, якими ви не користуєтесь. Тривале перебування гаджета на 0% призведе до поломки.

Не перевантажуйте акумулятор телефону

Не користуйтеся смартфоном під час заряджання. Гаджет отримає подвійне навантаження на систему, що скоротить термін служби. Для повного заряду телефону знадобиться близько 2-х годин. Витратьте цей час на корисні заняття – прибирання, спорт, читання тощо.

Завантажте утиліту, яка відстежує показники роботи смартфона. При перевантаженні акумулятора програма надішле повідомлення. Закрийте фонові програми та вимкніть сервіси зв’язку, які не користуються (Bluetooth, Wi-Fi та інші).

Середній термін служби батареї смартфона – 2-3 роки. Неправильне використання пристрою прискорить знос акумулятора. Щоб телефон тримав заряд довго, дотримуйтесь порад щодо експлуатації пристрою. Якщо гаджет відключається швидко, подумайте про зміну телефону. Перегляньте каталог смартфонів в Дніпрі. Приймайте рішення продумано, враховуючи особливості воєнного часу.