Середа, 22 Червня, 2022

Вибори мера в Дніпрі – хто переміг?

У неділю 22 листопада пройшов другий тур виборів мера Дніпра. Городяни обирали між чинним на посаді Борисом Філатовим та його головним конкурентом – Загідом Красновим від партії “Громадська сила”. Після голосування 25 жовтня лідирував Філатов з 46,41%, а Краснов отримав 13,15%, випередивши попереднього кандидата всього на 447 голосів. Далі на dnepryes.

Вчора інтрига полягала в тому чи вийде у Загіда Краснова залучити протестний Філатову електорат чим забезпечити ефективну конкурентність. Адже незважаючи на те що 50% + 1 в першому турі не набрав жоден з кандидатів, відрив від лідера голосування був величезним.

За результатами екзит-полу проведеним центром досліджень “Соціс” на виборчих дільницях – до вечора 22го тенденція значного розриву між претендентами збереглася:

  • Борис Філатов – 78,75%
  • Загід Краснов – 18,25%

Результат заснований на свідченнях 3398 опитаних. У другому турі збереглася тенденція низької явки на виборчих дільницях – вона склала всього 29,23%, станом на 20:00. Це трохи більше ніж показник кількості тих, хто проголосував в містах, де наступний раунд голосування пройшов 15 листопада, проте менше ніж показник першого туру по країні. У Дніпрі 25 жовтня явка на виборчі дільниці склала 34%.  Найімовірніше, на другому етапі виборів проголосувало ще менше людей.

Вже за попередніми даними зрозуміло, що Борис Філатов продовжить виконувати обов’язки мера Дніпра найближчі 5 років. Результати показують, що, по-перше, люди не хочуть ходити на вибори, а ті хто дійшли – вважають за краще вдруге підтримати Філатова, а не Краснова. При цьому, протестний меру електорат не віддав голоси за його опонента у другому турі. Люди, які підтримали інших претендентів на пост мера 25 жовтня або зовсім не приходять на вибори, або голосують за чинного. Це свідчить про розчарування в кандидатах і відсутності будь-кого, кому можна було довірити голос.  Тому прихильники Філатова йдуть голосувати, а противники хоча й не бажають його підтримати, проте достойної альтернативи серед претендентів наразі не бачать.