Середа, 22 Червня, 2022

Підкупи перед виборами та “соціологія” в Дніпрі

За опублікованими даними екзит-полу на місцевих виборах 25 жовтня в Дніпрі, було очевидно що першим йде діючий мер. Основна інтрига зберігалася навколо другого місця та туру. По – перше, різниця голосів між претендентами – кандидатом Загідом Красновим та Олександром Вілкулом, становила 2-3%. По-друге, Борис Філатов набрав близько 44% та було незрозуміло відбудеться другий тур чи ні. Далі на dnepryes.

Після публікація результату виборів 6 жовтня вибіркомом, стало очевидно що в Дніпрі буде другий тур. За крісло мера конкурують Борис Філатов від партії “Пропозиція” та Загід Краснов від “Громадської сили”. Голосування заплановане на 22 жовтня.

Ризики конкуренції

Незважаючи на великий розрив в голосах між першим і другим претендентами на вибори після попереднього туру, конкуренція зберігається.  У Загіда Краснова є шанси отримати підтримку нелояльного меру електорату, адже це голоси тих, кого не влаштовує діяльність Філатова. Тому передвиборна агітація активізується з новою силою. Знову в нашій стрічці з’являється “чесна” соціологія, критика та “викриття”, які чомусь публікують тільки перед виборами, незважаючи на багаторічну каденцію мера.

Під час першого туру спостерігачі фіксували правопорушення, спроби підкупу і навіть продажне голосування. Біля міськради зафіксована спроба викрадення бюлетенів невідомим. Критикували журналісти та спостерігачі “затягування” підрахунку голосів на дільницях. З огляду на це, варто очікувати нових спроб вплинути на результат голосування. Один із прикладів таких – “легка підробіток в день виборів в Дніпрі”

Запрошення на роботу

У месенджерах (онлайн-чатах) користувачеві приходить смс з запрошенням до групи за посиланням “Подработка Выбори Днепр”. У групі в вайбері більше 4 тисяч учасників.  У чаті пишуть модератори із запрошенням написати в приватні, якщо пропозиція цікава.  У спільній розмові модератори надсилають скріни з оплатою в тисячу-півтори на карту. 

В приватних повідомленнях  інформують про легкий заробіток за 15 хвилин.  “Соціологічна компанія” нібито займається допомогою населенню та співпрацює з однією з політичних партій. Кожному виборцю, хто проголосує у другому турі на виборах в Дніпрі за потрібного кандидата, заплатять 1500 грн + 200 грн за кожну запрошену людину. Якщо пропозиція цікава, то ім’я кандидата “працівник” дізнається тільки в день виборів, з метою безпеки. Для підтвердження необхідно буде сфотографувати бюлетень з відміткою за кандидата і документом що підтверджує особу. Оплату обіцяють відразу після відправки фото.

Якщо людину влаштовують умови “роботи”, то модератори просять скинути дані, номер картки та телефону для реєстрації в загальну базу, подальшої зв’язку та оплати після голосування.

Ось так до другого туру еволюціонувала “об’єктивна” соціологія. Цікаво, який вплив такої підробітки на результати голосування та який відсоток тих, хто продав право голосу будуть скаржитися на країну в найближчому майбутньому. Відзначимо, що за фотографування, демонстрацію бюлетеня або селфі в кабінках для голосування, виборцю загрожує кримінальна відповідальність.