Понеділок, 16 Травня, 2022

Дружина мера міста Дніпро підкорила найвищу вершину Антарктиди

Українська експедиція, до складу якої увійшли лише дві жінки та обидві вони з Дніпра: одна з яких альпіністка Ірина Караган (у травні 2021 року підкорила гору Еверест) та дружина мера міста Дніпро Марина Філатова, вирушили підкорювати найвищу точку – гору Антарктиди. Далі на dnepryes.

Як повідомив сам мер міста Борис Філатов на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук, у неділю 16 січня Марина Філатова, яка увійшла до складу української експедиції – підкорила найвищу вершину Антарктиди! Саме сходження відбулося трохи раніше, але мер Борис Філатов повідомив своїм підписникам про цю новину лише тоді, коли експедиція повернулася до базового табору цілими та неушкодженими. Повернення команди могло статися набагато пізніше, адже суворі умови континенту з температурою навколишнього середовища до -500С могли змусити сидіти в наметі в очікуванні найбільш сприятливих умов для безпечного повернення на базу.

У своїй публікації Борис Філатов зазначив, наскільки дійсно відважними героями виявилися хлопці та дівчата, які не повернулися назад при страшному вітрі, як інші команди, яких таки зупинила негода. Насамкінець мер міста попросив дружину повертатися скоріше додому, адже її з новими емоціями зачекалися вже рідні та близькі.

Нагадаємо, що українська експедиція з 10 людей із різних міст нашої країни вирушила 9 січня підкорювати масив Вінсон – це найвища гора Антарктиди. За всю історію підкорення цієї вершини тут побувало всього семеро українських альпіністів.

Чому масив Вінсон такий популярний серед альпіністів?

Справа в тому, що масив Вінсон входить до програми «7 вершин» серед альпіністів-аматорів, яка передбачає підкорення найвищих вершин на всіх континентах світу. Мер міста зізнався, що у планах його дружини Марини стоїть виконання цієї програми.