Четвер, 12 Травня, 2022

Пенсійні зміни насуваються на Україну

 

У Верховній Раді було зареєстровано законопроект №2683, що передбачав створення другого рівня пенсійного забезпечення, а саме загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне страхування. Про це член Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Олександр Панченко розповідає у своєму Фейсбук, пише dnepryes.com.ua.

Якщо коротко, то для громадян буде відкрито в Пенсійному фонді особистий накопичувальний рахунок, з якого працівники, що досягли пенсійного віку будуть отримувати виплати.

Даний законопроект запропонували члени партії «Слуга народу». Він має на меті створити централізовану накопичувальну систему пенсій. Така система, на відміну від децентралізованої, дозволить економити кошти, так як управління пенсіями візьме на себе один центральний адміністратор. Максимальний фіксований розмір комісійних не має перевищувати 0,5 відсотків відповідно до висунутого законопроекту. Це найкращий спосіб запобігти роздуванню витрат фірмами. Також планується створити Пенсійне казначейство, куди будуть надходити страхові внески робітників, а далі кошти розподілятимуться на особисті рахунки пенсіонерів у банках.

Олександр Панченко зауважив, що державна пенсія за солідарною системою не забезпечує навіть мінімальні потреби пенсіонерів в Україні, а за нинішнього стану економіки не передбачається підвищення рівня пенсійних надходжень. Тобто єдиним способом вирішення цього питання та гарантом кращого життя в старості є впровадження другого рівня пенсійного забезпечення на додачу до звичайної державної пенсії.

Такий спосіб пенсійного забезпечення схвалили у Литві, Вірменії, Грузії, Індії, Гонконгу та інших розвинених країнах.

В Україні проект на сьогоднішній день ще на стадії розробки. За його умовами кожен працюючий буде обов’язково перераховувати 1 відсоток  надходжень на свій рахунок, а його роботодавець зобов’язаний буде відраховувати 2 відсотки.

Якщо працівник вирішить, що одного відсотка недостатньо, то і роботодавець має покласти пропорційну суму на рахунок. Відклавши 2 відсотки свого заробітку, працівник отримає 5 відсотків нарахувань, так як роботодавець буде зобов’язаний відрахувати відповідно 3 відсотки. Максимальний розмір відрахувань за бажанням працівника становить 9 відсотків.

Система накопичування пенсій має бути обов’язковою для громадян віком від 18 до 35, але добровільною для громадян старших за 35 років.