Понеділок, 28 Вересня, 2020

Покрокова інструкція для покупки кімнати в комунальній квартирі Львова

Можна самостійно купити кімнату або звернутися до ріелтора. Існує переважне право покупки кімнати в комунальній квартирі. Коли сусіди проживають у квартирі, то сповіщення можна віддати особисто в руки. Якщо вони поїхали, слід відправити рекомендований лист з повідомленням про вручення. Нерухомість продавати допускається тільки через місяць після відправлення повідомлення. Цей термін можна скоротити, якщо будуть отримані відмови від покупки.

Стандартний договір купівлі-продажу можна зробити самостійно в письмовій формі. Для покупки частки нерухомості у Львові встановлено інше правило: потрібно нотаріальне засвідчення, тобто угоду потрібна віднести до нотаріальної контори для посвідчення юристом.

Покрокова інструкція

Необхідно діяти послідовно, і питання, як купити кімнату, перестане бути проблемою. І почати потрібно з пошуків кімнати у Львові ось тут на DOM.RIA. У сайту є величезна перевага перед конкурентами на ринку української нерухомості завдяки якій DOM.RIA став №1 – база перевірених оголошень. Це значить що на об’єкт особисто виїжджав досвідчений інспектор для перевірки документації та фотосесії житла за допомогою камери з оглядом 360 градусів. На сайті завжди тільки актуальна інформація з першоджерел. Але перш ніж підписувати угоду потрібно перевірити документи.

Для перевірки документів необхідно:

 • Ознайомитися з документами на право власності та підставою придбання житлоплощі.
 • Попросити власника надати довідку про те, що він не перебуває на обліку у наркодиспансері.
 • Вимагати представити виписку з будинкової книги: проблеми можуть з’явитися, якщо порушені інтереси неповнолітніх громадян.
 • Попросити надати довідку про те, що квартира не заарештована, не перебуває під заставою.
 • Запросити нотаріально засвідчене схвалення на операцію від другого чоловіка — розпорядження спільною власністю відбувається лише за погодженням із законною половиною.

Далі все буде проходити за таким планом:

 • Дочекатися, поки продавець представить документи, і підписати договір.
 • Звернутися до нотаріуса для засвідчення документів.
 • Провести розрахунки. Надійний спосіб — передача грошових коштів через банківську комірку. Розрахунок за готівку використовується рідше — така форма проведення платежів більш ризикована. Також практикується безготівкова оплата. Обидві сторони присутні в моменти списання і зарахування коштів.
 • Сплатити державне мито.
 • Звернутися для реєстрації права володіння до фахівців підрозділу Держреєстру.

Акт приймання — документ, який знаменує передачу квартири. У ньому вказується, в якому стані передається кімната, і пишеться, що претензій немає.

Що потрібно знати при здійсненні операції

Є умови, при дотриманні яких угода є дійсною. Їх вказує Цивільний кодекс.

 • Продавець усвідомлює суть своїх дій. На момент підписання угоди він не повинен перебувати на обліку в диспансері, під впливом алкоголю і наркотиків.
 • Дотримана форма угоди. Укладено письмовий договір. При відчуженні часток обов’язкове засвідчення у нотаріуса.
 • Проведена реєстрація через підрозділ Держреєстру. Виписка з Держреєстру що підтверджує право володіння.
 • Дотримані інтереси неповнолітніх та інших зацікавлених осіб. Дитячі інтереси порушуватися не повинні, тому необхідне схвалення опіки.
 • Розіслані повідомлення іншим власникам кімнат у комунальній квартирі, дотримано право переважної покупки в комуналці.
 • Угода містить умови — ціна і предмет.

Якщо купити кімнату в гуртожитку Львова з порушенням встановленого порядку, то з’являться підстави для заперечування угоди.

Документи для продажу кімнати

Основний набір:

 • виписка з Держреєстру або свідоцтво про право володіння;
 • відмова від покупки від інших власників;
 • схвалення чоловіка на продаж житла;
 • технічна документація;
 • довідка про оплату комунальних послуг;
 • схвалення фахівців опіки, якщо продаж зачіпає інтереси дітей;
 • документи, що посвідчують особу сторін.

Є точка зору про те, що кімната в комуналці — це самостійний об’єкт, тому отримувати нотаріальний дозвіл не потрібно. Але потрібно знати: в ЦКУ зазначено, що при продажу частини часткової власності потрібно сповіщати інших власників.

Як купити кімнату в гуртожитку

Не в будь-якому гуртожитку Львова можна купити кімнату. Продаж житла в відомчому або студентському гуртожитку не здійснюється. При покупці кімнати важливо знати, як правильно оформити документи. Слід сповістити про продаж інших власників і почекати відповідь 30 днів. Сповіщення можна відправити через нотаріуса. Занижувати ціну не можна. Продаж має відбутися саме за тією вартістю, яка вказується в повідомленні.

Деякі намагаються обійти закон і оформити угоду через дарування. Однак сусіди можуть направити позов до суду, і по обидва боки чекають неприємні наслідки. Дарча визнається фіктивною, якщо вона оформляється з метою прикрити реальну угоду — продаж житла. В обхід власника краще не намагатися продати житло.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Дніпропетровська адміністрація в чаду: недбалість чи підривний акт?

Двадцять п’ятого вересня будівля дніпропетровської державної адміністрації за кілька хвилин вкрилася їдким димом. Смог поширився територією, що пролягає біля будівлі,  від низу...

IT-освіта в Дніпрі як флагман технологічного розвитку людини

IТ-курси іноді вважаються нішевими областями, відведеними для комп'ютерних геніїв, але це далеко не так. У міру того, як компанії розширюються у бік...

Карна справа проти дніпровського військового: важливий політичний прецедент

Шостого липня в Дніпрі на проспекті  Калнишевського близько десятої вечора водій іномарки Volkswagen Passat збив жінку, що перетинала вулицю пішохідним переходом, народною...

Місцеві вибори у Дніпрі: ближче до виборів – віддаленіше від чесної боротьби

Двадцять п‘ятого жовтня відбудуться місцеві вибори у Дніпрі. Це означає те, що городяни будуть віддавати свої голоси за політиків, що балотуються на...

Що вам слід знати про резонансне вбивство дніпровського активіста

Вісімнадцятого вересня об одинадцятій годині ранку у відділок київської поліції надійшло повідомлення, у ньому значилось, що в районі відомого киянам топоніму «Академмістечка»,...