Вівторок, 13 Квітня, 2021

Покрокова інструкція для покупки кімнати в комунальній квартирі Львова

Революція 1917: що відбувалося у Катеринославі?

Безліч вулиць Дніпра, ще до декомунізації, носили імена людей, які були для середньостатистичного жителя Української Радянської Соціалістичної Республіки всього-на-всього невеликим топонімом, який...

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала...

Викрадення у Дніпрі: президент Володимир Зеленський втрутився у розгляд

Україна зовсім недалеко залишилося до вікопомних «чорних воронків», які наводили жах на людей за часів Сталіна. Людей забирали без всяких пояснень, як правило, вночі,...

Можна самостійно купити кімнату або звернутися до ріелтора. Існує переважне право покупки кімнати в комунальній квартирі. Коли сусіди проживають у квартирі, то сповіщення можна віддати особисто в руки. Якщо вони поїхали, слід відправити рекомендований лист з повідомленням про вручення. Нерухомість продавати допускається тільки через місяць після відправлення повідомлення. Цей термін можна скоротити, якщо будуть отримані відмови від покупки.

Стандартний договір купівлі-продажу можна зробити самостійно в письмовій формі. Для покупки частки нерухомості у Львові встановлено інше правило: потрібно нотаріальне засвідчення, тобто угоду потрібна віднести до нотаріальної контори для посвідчення юристом.

Покрокова інструкція

Необхідно діяти послідовно, і питання, як купити кімнату, перестане бути проблемою. І почати потрібно з пошуків кімнати у Львові ось тут на DOM.RIA. У сайту є величезна перевага перед конкурентами на ринку української нерухомості завдяки якій DOM.RIA став №1 – база перевірених оголошень. Це значить що на об’єкт особисто виїжджав досвідчений інспектор для перевірки документації та фотосесії житла за допомогою камери з оглядом 360 градусів. На сайті завжди тільки актуальна інформація з першоджерел. Але перш ніж підписувати угоду потрібно перевірити документи.

Для перевірки документів необхідно:

 • Ознайомитися з документами на право власності та підставою придбання житлоплощі.
 • Попросити власника надати довідку про те, що він не перебуває на обліку у наркодиспансері.
 • Вимагати представити виписку з будинкової книги: проблеми можуть з’явитися, якщо порушені інтереси неповнолітніх громадян.
 • Попросити надати довідку про те, що квартира не заарештована, не перебуває під заставою.
 • Запросити нотаріально засвідчене схвалення на операцію від другого чоловіка — розпорядження спільною власністю відбувається лише за погодженням із законною половиною.

Далі все буде проходити за таким планом:

 • Дочекатися, поки продавець представить документи, і підписати договір.
 • Звернутися до нотаріуса для засвідчення документів.
 • Провести розрахунки. Надійний спосіб — передача грошових коштів через банківську комірку. Розрахунок за готівку використовується рідше — така форма проведення платежів більш ризикована. Також практикується безготівкова оплата. Обидві сторони присутні в моменти списання і зарахування коштів.
 • Сплатити державне мито.
 • Звернутися для реєстрації права володіння до фахівців підрозділу Держреєстру.

Акт приймання — документ, який знаменує передачу квартири. У ньому вказується, в якому стані передається кімната, і пишеться, що претензій немає.

Що потрібно знати при здійсненні операції

Є умови, при дотриманні яких угода є дійсною. Їх вказує Цивільний кодекс.

 • Продавець усвідомлює суть своїх дій. На момент підписання угоди він не повинен перебувати на обліку в диспансері, під впливом алкоголю і наркотиків.
 • Дотримана форма угоди. Укладено письмовий договір. При відчуженні часток обов’язкове засвідчення у нотаріуса.
 • Проведена реєстрація через підрозділ Держреєстру. Виписка з Держреєстру що підтверджує право володіння.
 • Дотримані інтереси неповнолітніх та інших зацікавлених осіб. Дитячі інтереси порушуватися не повинні, тому необхідне схвалення опіки.
 • Розіслані повідомлення іншим власникам кімнат у комунальній квартирі, дотримано право переважної покупки в комуналці.
 • Угода містить умови — ціна і предмет.

Якщо купити кімнату в гуртожитку Львова з порушенням встановленого порядку, то з’являться підстави для заперечування угоди.

Документи для продажу кімнати

Основний набір:

 • виписка з Держреєстру або свідоцтво про право володіння;
 • відмова від покупки від інших власників;
 • схвалення чоловіка на продаж житла;
 • технічна документація;
 • довідка про оплату комунальних послуг;
 • схвалення фахівців опіки, якщо продаж зачіпає інтереси дітей;
 • документи, що посвідчують особу сторін.

Є точка зору про те, що кімната в комуналці — це самостійний об’єкт, тому отримувати нотаріальний дозвіл не потрібно. Але потрібно знати: в ЦКУ зазначено, що при продажу частини часткової власності потрібно сповіщати інших власників.

Як купити кімнату в гуртожитку

Не в будь-якому гуртожитку Львова можна купити кімнату. Продаж житла в відомчому або студентському гуртожитку не здійснюється. При покупці кімнати важливо знати, як правильно оформити документи. Слід сповістити про продаж інших власників і почекати відповідь 30 днів. Сповіщення можна відправити через нотаріуса. Занижувати ціну не можна. Продаж має відбутися саме за тією вартістю, яка вказується в повідомленні.

Деякі намагаються обійти закон і оформити угоду через дарування. Однак сусіди можуть направити позов до суду, і по обидва боки чекають неприємні наслідки. Дарча визнається фіктивною, якщо вона оформляється з метою прикрити реальну угоду — продаж житла. В обхід власника краще не намагатися продати житло.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Парі з мером або як поживає «інфраструктурна муза України» Анна Мінюкова?

Ремонт моста через Дніпро в нашому місті став справжньою епопеєю. Розтягнутий у часі процес привернув широку увагу громадськості, а його учасники були...

На Європейській площі відбувся мітинг за реформу судової системи

27 лютого в центрі Дніпра відбулась акція з вимогою до центральної влади звільнити політичних в’язнів та провести судову реформу. Далі на dnepryes.

В Дніпрі активісти пікетували прокуратуру

23 лютого в Дніпрі відбувся пікет будівлі обласної прокуратури. Акція відбулась в підтримку засудженого в Одесі активіста і блогера Сергія Стерненка, який...

Губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої роботи

“Велике будівництво”, тарифи на комунальні послуги та подолання наслідків негоди — губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої обласною адміністрацією роботи, пише dnepryes.com.ua.

В Дніпрі громадська рада при Ода відзвітувала щодо виконаної роботи

12 лютого громадська рада при Дніпропетровські обласній державній адміністрації відзвітувала щодо проробленою за минулий рік роботи та повідомили про план дій на...