Четвер, 23 Червня, 2022

Індексація пенсій в Україні

 

Урядовою командою разом з депутатським корпусом розроблено нову стратегію зростання пенсійних виплат за рахунок їх поступової індексації. Далі на dnepryes.

Про це йдеться на сторінці Facebook міністра соцполітики Юлії Соколовської.

За словами Соколовської український уряд за дорученням Володимира Зеленського вже розробив ініціативу щодо планомірного зростання пенсій, тож індексації бути.

До 2023 року середня українська пенсія підвищиться на 1200 гривень.

Процес відбуватиметься у декілька етапів. Вже цьогоріч пенсійні виплати зростуть приблизно на 700 гривень для старших людей у віці від 80 років. Потім другим етапом перерахунок буде здійснено для тих, кому від 78, а третій етап – для тих, кому від 75 років.

Юлія Соколовська каже, що у разі підтримки українським Парламентом законопроекту під номером 2494 від Міністерства соціальної політики, вже у березні люди у віці від 80 років, які є одинокими, зможуть отримати додатково 670 гривень на місяць, як гроші на догляд для себе.

Індексація пенсій відбудеться за планом у вересні, цей перерахунок буде закладено в бюджет. Підраховано середній показник зростання пенсій, що становить приблизно 216 гривень на місяць. Період для перерахунку Кабмін визначить самостійно згідно з Законом України.