Субота, 25 Червня, 2022

Готуються перевірити всіх одержувачів соціальних виплат: як це буде

Нещодавно представник партії «Слуга народу» заявив про перевірки всіх тих, хто отримує соціальні виплати.

Щорічно держава платить більше 700 млрд гривень на соціальні виплати. Більшість з них займають субсидії на комунальні послуги.

Одержувачі соціальних виплат часто вигадують безліч схем, щоб отримати виплати. Для запобігання цього варто верифікувати кожного одержувача соціальних виплат, але це поки зробити не вдалося. Мінфін вже розробив закон, який дозволить верифікувати і звести воєдино всіх одержувачів субсидій та інших соціальних виплат, але він так і не потрапив до Верховної Ради. Згідно з законом призначення виплат проводить Міністерство фінансів, потім результати перевірки надсилаються до органу, який призначив призначення допомоги. Іншими словами, спускає на місця, а вже на місці вирішуватимуть чи скасовувати допомогу чи ні. Також в розробленому законопроекті пропонується створити спеціальну платформу, де будуть доступні дані з усіх державних реєстрів та державних установ. Доступ обмежать та посилять контроль за персональним даними громадян. Сюди буде надходити вся інформація про банківські рахунки, майно, дані про місце проживання, ІПН, паспортні дані. Це істотно спростить роботу органів. Не потрібно буде соціальним органам писати з десяток запитів з різних держструктур і чекати кілька місяців відповіді.

Способи обману соціальних служб

Заради отримання омріяної субсидії люди не хочуть офіційно працевлаштуватися, розлучаються, виписують з житла власних дітей.

Наприклад, судді районних судів відзначають, що останнім часом все більше людей розлучаються через субсидії. В судовому засіданні таких помічають одразу. Подружжя невинно розмовляють на одній лавці, а при питанні  щодо причин розлучення, сором’язливо опускають очі. Але поняття фіктивного розлучення немає, і це залишається тільки на совісті подружжя.

Подібна ситуація склалася і в органах РАГС. Люди розлучаються частіше і в розмові з дверима чути справжню причину розлучення. Непроста ситуація і з реєстрацією шлюбу, люди не вступають в офіційний шлюб, щоб не втратити субсидій.

Звичайно більш ретельна перевірка б значно скоротила рівень витрат бюджету. З іншого боку, руйнуються сім’ї та люди йдуть на неймовірні хитрощі, навіть жертвуючи власним щастям, щоб сплатити комунальні послуги.