Середа, 22 Червня, 2022

Новий поділ районів у Дніпропетровській області

У Дніпропетровській області з недавніх пір планується новий поділ районів. У майбутньому їх планують залишити всього п’ять, коли як інші повністю ліквідують. Це будуть Дніпровський, Криворізький, Кам’янський, Нікопольський, а також Павлоградський.

Таким чином, до Дніпровського району будуть відноситися Новоолександрівка, Сурсько-Литовськие, Магдалинівка, Личкове, Перещепинське, Іларіонове, Новомосковськ і Солонянський райони. В Криворізький район потрапить, відповідно, Зеленодольськ, Софіївка, Апостолове, П’ятихатки та Жовті Води. До Кам’янського району під управління приєднають Царичанку, Верхньодніпровськ, Петриківку, Кринички, Божедарівку. Нікопольський район об’єднає Святовасилівку, Томаківку, Марганець, Першотравенськ. І, останній район – це Павлоградський, в територію якого ввійде Покров, Василівка, Юр’ївка, Богданівка.

Щоб провести дане рішення, нова влада в особі «Слуги народу» планує провести досить масштабну адміністративну реформу. Вона надасть місцевій владі більше широкі можливості і повноваження. Державні адміністрації будуть носити назву префектур. Ці самі префектури також отримують більше повноважень, що дозволить контролювати рішення місцевої влади. Очікується, що це дозволить і рішення влади виконувати значно оперативніше і якісніше, а також є можливість в повній мірі орієнтуватися в проблемах районів, незалежно від їх дальності або значущості. Фінансування теж буде більш рівномірним. Але, все це є поки тільки планами, поки не будуть зроблені поправки в Конституцію України. Без більшості в розмірі 300 голосів цього не станеться, а тому і майбутня адміністративна реформа теж буде під питанням.