Неділя, 15 Травня, 2022

Діяльність Бориса Філатова до обрання його мером міста Дніпро

До того, як Бориса Філатова обрали мером Дніпра, він встиг попрацювати журналістом, юристом і бізнесменом. Про його діяльності до політики читайте в нашому матеріалі на dnepryes.

Професійна юриспруденція

У 2000 році Борис Філатов отримав свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю та відкрив адвокатський бізнес. Брав участь в резонансних судових процесах, в тому числі пов’язаних з інтересами бізнесмена Ігоря Коломойського, в результаті чого в українських ЗМІ Філатова стали називати штатним адвокатом групи «Приват», що спеціалізується на переділі корпоративної власності.

Сам Борис Філатов це заперечував, так як в ті ж роки він вів процеси і по іншим підприємствам, до яких «Приват» не мав відношення.

В процесі адвокатської діяльності Філатов нерідко вступав в конфлікти з політиками, які підтримували його опонентів, – зокрема, з народними депутатами Інною Богословською і Святославом Олійником, головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимиром Яцубою, екс-прем’єром Павлом Лазаренком.

Негативні публікації про Філатова в ЗМІ деякі його прихильники намагалися пояснити політичною полемікою, стверджуючи, що його опонентами нібито була розгорнута інформаційна кампанія по дифамації.

Тим часом адвокатський бізнес Бориса Філатова успішно розвивався. У 2006 році Філатов задекларував доходи за попередній рік, що дозволили йому увійти в число офіційних доларових мільйонерів.

філатов

Журналістська діяльність

У 2005 році Борис Філатов відійшов від активної адвокатської діяльності та захопився журналістикою. З 2005 по 2010 рік він був автором і ведучим телепрограми «Губернські хроніки» на регіональному 9 каналі, який пов’язують з групою «Приват».

«Губернські хроніки» отримали широку популярність завдяки гучним журналістським розслідуванням професійної і громадської діяльності українських чиновників і політиків. Під час передвиборної кампанії 2006 року 9 канал став єдиним ЗМІ, позбавленим ліцензії на мовлення за позовом партії «Віче». На виборах 2006 року партія «Віче» набрала лише 1,2% голосів і незабаром зникла з політичної арени.

Борис Філатов займався також розслідуваннями діяльності колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка. За їх результатами були зняті два телевізійних фільму, в яких розкривалася суть звинувачень, пред’явлених Лазаренко в США, а також була видана книга «Феномен Лазаренка» (2008 рік).

У 2010 році Філатов пішов з 9 каналу і став вести програму «Губернські прогнози» для Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії (ДОДТРК) на 51 каналі. Цей факт деякі спостерігачі розцінили як розрив Бориса Філатова з групою «Приват». Побічно цей висновок підтверджувався критичними телесюжетами і публікаціями щодо Філатова, ініційованими керівництвом 9 каналу. Згодом 9 канал публічно приніс своєму колишньому співробітникові вибачення.

Після переходу Бориса Філатова на 51 канал дехто звинувачував його в гонитві за політичною кон’юнктурою. Сам Філатов, який ніколи не перебував у політичних партіях, свій крок мотивував інакше. За його словами, телепроект «Губернські хроніки» за п’ять років себе зжив.

Борис Філатов регулярно публікується в регіональних і центральних виданнях, веде авторську колонку на сайті obozrevatel.com.ua.