Середа, 20 Січня, 2021

Діяльність Бориса Філатова до обрання його мером міста Дніпро

Революція 1917: що відбувалося у Катеринославі?

Безліч вулиць Дніпра, ще до декомунізації, носили імена людей, які були для середньостатистичного жителя Української Радянської Соціалістичної Республіки всього-на-всього невеликим топонімом, який...

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала...

Викрадення у Дніпрі: президент Володимир Зеленський втрутився у розгляд

Україна зовсім недалеко залишилося до вікопомних «чорних воронків», які наводили жах на людей за часів Сталіна. Людей забирали без всяких пояснень, як правило, вночі,...

До того, як Бориса Філатова обрали мером Дніпра, він встиг попрацювати журналістом, юристом і бізнесменом. Про його діяльності до політики читайте в нашому матеріалі на dnepryes.

Професійна юриспруденція

У 2000 році Борис Філатов отримав свідоцтво на право заняття адвокатською діяльністю та відкрив адвокатський бізнес. Брав участь в резонансних судових процесах, в тому числі пов’язаних з інтересами бізнесмена Ігоря Коломойського, в результаті чого в українських ЗМІ Філатова стали називати штатним адвокатом групи «Приват», що спеціалізується на переділі корпоративної власності.

Сам Борис Філатов це заперечував, так як в ті ж роки він вів процеси і по іншим підприємствам, до яких «Приват» не мав відношення.

В процесі адвокатської діяльності Філатов нерідко вступав в конфлікти з політиками, які підтримували його опонентів, – зокрема, з народними депутатами Інною Богословською і Святославом Олійником, головою Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимиром Яцубою, екс-прем’єром Павлом Лазаренком.

Негативні публікації про Філатова в ЗМІ деякі його прихильники намагалися пояснити політичною полемікою, стверджуючи, що його опонентами нібито була розгорнута інформаційна кампанія по дифамації.

Тим часом адвокатський бізнес Бориса Філатова успішно розвивався. У 2006 році Філатов задекларував доходи за попередній рік, що дозволили йому увійти в число офіційних доларових мільйонерів.

філатов

Журналістська діяльність

У 2005 році Борис Філатов відійшов від активної адвокатської діяльності та захопився журналістикою. З 2005 по 2010 рік він був автором і ведучим телепрограми «Губернські хроніки» на регіональному 9 каналі, який пов’язують з групою «Приват».

«Губернські хроніки» отримали широку популярність завдяки гучним журналістським розслідуванням професійної і громадської діяльності українських чиновників і політиків. Під час передвиборної кампанії 2006 року 9 канал став єдиним ЗМІ, позбавленим ліцензії на мовлення за позовом партії «Віче». На виборах 2006 року партія «Віче» набрала лише 1,2% голосів і незабаром зникла з політичної арени.

Борис Філатов займався також розслідуваннями діяльності колишнього прем’єр-міністра України Павла Лазаренка. За їх результатами були зняті два телевізійних фільму, в яких розкривалася суть звинувачень, пред’явлених Лазаренко в США, а також була видана книга «Феномен Лазаренка» (2008 рік).

У 2010 році Філатов пішов з 9 каналу і став вести програму «Губернські прогнози» для Дніпропетровської обласної державної телерадіокомпанії (ДОДТРК) на 51 каналі. Цей факт деякі спостерігачі розцінили як розрив Бориса Філатова з групою «Приват». Побічно цей висновок підтверджувався критичними телесюжетами і публікаціями щодо Філатова, ініційованими керівництвом 9 каналу. Згодом 9 канал публічно приніс своєму колишньому співробітникові вибачення.

Після переходу Бориса Філатова на 51 канал дехто звинувачував його в гонитві за політичною кон’юнктурою. Сам Філатов, який ніколи не перебував у політичних партіях, свій крок мотивував інакше. За його словами, телепроект «Губернські хроніки» за п’ять років себе зжив.

Борис Філатов регулярно публікується в регіональних і центральних виданнях, веде авторську колонку на сайті obozrevatel.com.ua.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Візит Президента – з якою метою Зеленський приїхав в Дніпро?

Сьогодні, 26.11, Зеленський з робочим візитом відвідав Дніпропетровську область. Головна мета - ознайомитися з результатами "Великого будівництва", а також відвідати пам'ятні церемонії...

У Дніпрі депутата підозрюють у зґвалтуванні неповнолітніх

Ще нещодавно громадяни вирішували якого кандидата підтримати на місцевих виборах, а виборча комісія рахувала голост. Не встигли вщухнути новини про вибори місцевих,...

Річниця майдану. Згадуємо, що було в Дніпрі

В Україні 21 листопада відзначили День Гідності та Свободи, який встановлений урочистою датою з 2014 року. Далі на dnepryes.

Вибори мера в Дніпрі – хто переміг?

У неділю 22 листопада пройшов другий тур виборів мера Дніпра. Городяни обирали між чинним на посаді Борисом Філатовим та його головним конкурентом...

Підкупи перед виборами та “соціологія” в Дніпрі

За опублікованими даними екзит-полу на місцевих виборах 25 жовтня в Дніпрі, було очевидно що першим йде діючий мер. Основна інтрига зберігалася навколо...