Понеділок, 16 Травня, 2022

Зелений переворот: як хочуть заарештувати мера Дніпра та закрити місто

Дванадцятого вересня, попри застереження Києва, мер Дніпра Борис Філатов провів святкування Дня міста. У верховному апараті відреагували негативно, наприклад, Максим Степанов, що завідує охороною здоров’я, розкритикував проведення масового заходу. Але “Слуги Народу” вирішили використати це на свій лад, розповідає “dnepryes.com.ua“.

У мережу Інтернет потрапив лист, правдивість якого ще не підтверджена офіційною позицією “Слуг Народу”. У ньому локальні осередки партії “Слуга Народу” написали лист президенту, в якому зазначили свою прихильність до вибору Зеленського щодо свого кандидата на міські вибори, ним став Сергій Риженко. У другому абзаці вони назвали Бориса Філатова справжнім ворогом народу, що на вкрадені гроші планує проводити агітацію. Проведення масових заходів вони відмітили недоцільним. Локальні представники “Слуги Народу” вимагають притягнути Бориса Філатова до кримінальної відповідальності, а управлінням міста довірити голові Дніпропетровської обласної ради – Святославу Олійнику. Документ був завізований іменами Антошкіна Олега Валерійовича та Молчанова Олександра Едуардовича. 

Хибність документа можна було підозрювати, але, згодом, прес-служба Офісу Президента повідомила, що правоохоронні органи повідомили Володимира Зеленського про збудження кримінальних справ через порушення карантину в Одессі та Дніпрі.

Кримінальне розслідування 

Також правоохоронці повідомили, що порушники карантину повинні будуть сплатити адміністративний штраф у розмірі 170 тисяч гривень. У разі якщо буде встановлений зв’язок між захворюваністю на коронавірус та масовими заходами, мери міст будуть притягнуті до кримінальної відповідальності. Немає жодної можливості встановлювати подібні зв’язки, що будуть доказувати причетність конкретної дії А на конкретну дію Б, але, скоріш за все, ми скоро побачимо результати цих “перевірок” з позначкою “плюс”.

Переворот

Розглянемо ситуацію з політичного боку. Наближаються місцеві вибори, команда “Пропозиції” поки що лідирує за статистичними показниками у Дніпрі, що дуже засмучує “Слуг Народу”, що стрімко втрачають вплив на місто. Сергій Риженко, в такому разі, є суто технічним кандидатом, що імітує зацікавленість партії у виборах. Якщо спрацьовує маніпуляція з арештом та ротацією Бориса Філатова на Святослава Олійника, місто закривають на карантин, а представник “Слуги Народу” стає виконувачем обов’язки мера Дніпра. Це є повністю недемократичним кроком та може бути названо локальним переворотом.

У разі неможливості реалізації подібної комбінації, Риженко стане реальним кандидатом, програє вибори, завівши у локальний законодавчий орган представників “Слуг Народу”, а після цього, довівши свою відданість владі, повернеться на місце голови обласної лікарні імені Іллі Мечникова.