Четвер, 23 Червня, 2022

Хвилина мовчання та покладання квітів: в Дніпрі вшанували пам’ять жертв Голодомору

Минулої суботи по всій Україні відбулися різноманітні акції та заходи у День пам’яті жертв Голодомору. Цього року виповнилося 88 років з моменту Голодомору 1932-1933 років. Більше на сайті dnepryes.com.ua.

Дніпро теж не залишив без уваги цю трагічну подію. У парку ім. Писаржевського біля хреста на згадку про жертв Голодомору 1932-1933 років були присутні представники міської влади, релігійних громад, співробітники музею опору Голодомору та інші. О 10 годині ранку присутні вшанували пам’ять жертв трагічних подій хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятного хреста.

Також щороку мерія запалює 350 свічок у вікнах. До акції з кожним роком долучаються дедалі більше дніпрян, які запалюють свічку вдома.

На Європейській площі пройшла акція “Едло”, на якій дніпряни мали змогу скуштувати страви, які готувало населення під час голодного періоду.

У музеї опору Голодомору відбулася виставка “Пам’ять про Голодомор: від умовчання до вшанування”.

В історичному музеї імені Дмитра Яворницького також відкрилася виставка “Опір волі”.

Нагадаємо, що кожної четвертої суботи листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору. У період 1932-1933 років в Україні настав масова нестача харчових продуктів, внаслідок чого, за різними даними, загинуло від 2 до 4 млн осіб.