Четвер, 23 Червня, 2022

Підвищення пенсій в березні: жителям Дніпропетровщини пощастило найбільше

З 1 березня дніпровські пенсіонери почнуть отримувати підвищені пенсії – в Україні стартує новий етап пенсійної реформи. Варто відзначити, що піднімуть пенсію не всім: деякі отримають разову допомогу.

Як повідомляє dnepryes.com.ua з посиланням на 34 канал, майже 10-ти мільйонам українців в середньому підвищать пенсії на 255 гривень. Гаманці від такої суми точно важче не стануть, але, як то кажуть, і на цьому спасибі.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева пояснив, що всі кошти пенсіонерам будуть розподіляти за стандартною формулою, яка включає в себе страховий стаж пенсіонера, а також його заробіток. Якщо дивитися на речі реально, то підвищену пенсію отримають 8 мільйонів українців.

З цієї значної цифри 782 тисячі пенсіонерів – жителі Дніпропетровщини, яким пощастило вдвічі: їм пенсію піднімуть вище середнього показника по Україні. Адже наш регіон має статус промислового – ось що означає народитися там, де треба.

Заступник начальника ГУ пенсійного фонду в Дніпропетровській області Наталія Корнійчук розклала по поличках, як і кому будуть піднімати пенсії. Так, за її словами, в кожній області середній рівень підвищення очікується різний. Пенсіонерам нашої промислової області піднімуть пенсію на 425 гривень, тому вони будуть отримувати більше всіх по Україні.

Крім того, приємний бонус у вигляді 2410 гривень можуть отримати ті, у кого мінімалка й накопичився відповідний стаж: для чоловіків це – 25 років, а для жінок, трохи менше, – 20 років, за умови, що ті й інші отримали статус пенсіонера до 1 жовтня 2011 року. Але, якщо пізніше, то ще плюс 10 років. Всього разову виплату отримають 135 тисяч пенсіонерів нашої області.

Перший транш – 1200 гривень отримають в березні, таку ж цифру варто чекати й в квітні. Гроші на індексацію взяли з розмитнених “евроблях”. За три місяці, що діє закон, до Пенсійного фонду України надійшло майже 4,5 мільярда гривень.