Субота, 25 Червня, 2022

За незнання й приниження української мови хочуть штрафувати й саджати до в'язниці

Народні депутати Верховної Ради України розглядають новий мовний законопроект, згідно з яким, людині, яка принизила державну мову, загрожує тюремний термін – 3 роки. Крім того, на громадян будуть накладати штрафні санкції за її незнання.

Як повідомляє dnepryes.com.ua з посиланням на 34 канал, таким чином український хочуть прирівняти до державного символу. За зневажливе ставлення до мови доведеться відсидіти певний термін або заплатити 850 гривень. Штраф у 7 тисяч загрожує прокурорам, суддям, адвокатам, працівникам комунальних підприємств та чиновникам, якщо вони не будуть спілкуватися українською.

Тепер, наприклад, в кафе офіціант або адміністратор повинні будуть обслуговувати клієнта – надавати інформацію про товари або послуги – тільки українською мовою, звичайно ж, якщо він сам цього захоче. Але в дніпровських кафе і ресторанах при прийомі на роботу знання української мови не обов’язкове. Адже офіціанти спілкуються вільно – на різних мовах.

Це підтверджує адміністратор місцевого кафе-пекарні Еліна Похвальська. За її словами, на роботі всі вітають один одного на російській мові. Але, якщо відвідувачі розмовляють українською мовою, то вони теж переключаються на солов’їну. Точно також з української мови на російську або англійську – при іноземних відвідувачів.

Зараз серед українців спостерігається тенденція переходу з російської мови на українську. Дніпропетровщина теж в цьому показнику не відстає. Так, житель Кривого Рогу Юлій ще до національного піднесення перейшов з російської на українську мову. Каже – часто звертався до словників і багато читав українською – адже це самий надійний метод збагатити словниковий запас рідної мови.

Істотних нововведень щодо книговидання державною мовою в законопроекті немає. А ось телебачення змін зазнає. Зараз на національних каналах програм і фільмів на українському – 70%, а через три роки має бути 90%.