П’ятниця, 24 Червня, 2022

В Україні заборонять популярний напій

Тепер повнолітні українці, які не виглядають на свій вік, але дуже полюбляють енергетичні напої, повинні будуть носити з собою паспорт. Адже без нього енергетики можуть і не продати.

Як повідомляє dnepryes.com.ua, на сайті Верховної Ради зареєстровано законопроект, в якому пропонують заборонити продаж енергетичних напоїв неповнолітнім. Йдеться про підбадьорливі напої, які містять етиловий спирт.

Дана ініціатива деяких депутатів виглядає цілком логічно. Адже фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров’я ще п’ять років тому було доведено, що зростання споживання енергетичних напоїв в світі становить небезпеку для здоров’я населення, особливо для молоді.

Варто відзначити, що неповнолітнім хочуть заборонити продавати енергетики з вмістом спирту в обсязі понад 0,5%. Також завбачливі автори законопроекту вирішили піти на кардинальні заходи в цьому питанні, запропонувавши прибратиїх з продажу в певних місцях – там, де неповнолітні зможуть безперешкодно купувати енергетики:

– на територіях навчальних закладів;

– на територіях закладів здоров’я;

– на території спортивних закладів;

– з торгових автоматів;

– заборонити продаж в місцях проведення масових заходів.

Крім того, енергетики обсягом 0,5 літра можуть просто зникнути, так як автори документа приготували любителям цих напоїв ще один «сюрприз»: енергетики не можна буде купити об’ємом вище 0,33 літра.

Якщо продавці будуть ігнорувати цей закон, продовжуючи продавати напої неповнолітнім, то їх пропонують штрафувати з конфіскацією енергетиків і виручки, отриманої за їх продаж.

Останні роки молодь нашої країни досить серйозно «підсіла» на енергетики. Виробники «еліксиру» в свою чергу обіцяють їй підвищену фізичну й розумову працездатність, мовляв, напої надають стимулюючу дію організму. Але ніхто не говорить про те, якої шкоди вони завдають нашому організму.