Субота, 25 Червня, 2022

На цьому тижні народні депутати мають намір перейменувати Дніпропетровську область

Ось уже який рік в країні йде декомунізація. Що вона дає народу і Україні в цілому? dnepryes.com.ua намагався дізнатися що ж відбувається.

Скоро народні обранці зберуться на 10-у ссесію Верховної Ради України, де до порядку денного внесено питання про переійменування нашої Дніпропетровської області в Дніпровську або в Січеславську.

Вся справа в тому, що вже намагалися вирішити це питання, але його не прийняли, оскільки не вистачає число голосів.

Так 21 листопада минулого року Президентом було подано проект закону № 9310, який передбачає перейменування Дніпропетровської області в Дніпровську. Цей прект закону був зареєстрований у парламенті, під назвою “Про внесення змін до статті 133 Конституції України (про зміну назви Дніпропетровської області)” та подано на розгляд до парламенту.

Але був поданий законопроект № 9310-1, ініціаторами якого виступили народні депутати від фракцій “Народного фронту”, Радикальної партії, “Батьківщини”, БПП, “Самопомочі” і групи “Воля народу). У цьому законопроекті була пропозиція перейменувати Дніпропетровську область в Січеславську.

Після проведення ряду опитувань жителів області і міста Дніпра, було багато суперечливих висловлювань і побажань. Але більшість жителів області висловилися за назву Дніпровської. Деякі побажали залишити старе добре ім’я. Але щоб не плутатися з назвами, краще залишити за назвою міста – Дніпровська.

Назва Січеславська хочуть привласнити області, нібито з історичних причин, але це все не так. Про це цікаво і правильно висловився мер міста Борис Філатов.

Якщо область має отримати нове ім’я, то ім’я їй повинно бути одне – Дніпровська.