Четвер, 12 Травня, 2022

Що означає посилення карантинних заходів для дніпрян

Влада перейшла до більш жорстких карантинних заходів з метою боротьби з коронавірусом в Україні. Відповідна постанова Кабміну з’явилася вночі 17 березня на офіційному порталі. Які нові заборони очікують на мешканців Дніпра? Далі на dnepryes.

Про це повідомили під час онлайн-брифінгу щодо становища у Дніпропетровському регіоні, пов’язаного з коронавірусом на сайті Дніпропетровської ОДА.

Всі ТРЦ, ресторани, кав’ярні, магазини, фітнес-центри, розважальні та деякі інші заклади Дніпра будуть закриті вже починаючи з 18 березня. Але, заклади громадського харчування можуть надавати послуги доставки їжі у разі, якщо працівники цих закладів будуть забезпечені засобами захисту.

Дане рішення ухвалене у міській раді Дніпра членами комісії з питань техногенно-екологічної безпеки.

Окрім того, з 17 березня введено заборону на будь-які масові заходи за участі більше, ніж десяти чоловік. Але продуктові й зоо-магазини, ринки, заправки та, звичайно, лікарні будуть працювати за штатним розкладом.

Такі жорсткі заходи безпеки та обмеження триватимуть мінімум до 3 квітня.

За рішенням кабміну від 17 березня, не допускається перевезення більше 10 осіб у трамваях, автомобілях, тролейбусах, автобусах на регулярних міських маршрутах. Але не дивлячись на вихід цієї постанови, з самого ранку на житлових масивах Дніпра можна було спостерігати переповнений пасажирами транспорт.

Постановою Кабміну було припинено роботу метрополітену у Дніпрі з сьогоднішнього дня, а також  скасовано міжміське транспортне сполучення регіону з дванадцятої години дня 18 березня і до 3 квітня.

Ще одне з нових обмежень стосується залізничного транспорту в Україні. З 18 березня рейси будуть скасовані, а кошти за квитки компенсовані. Для цього всі, хто придбав квитки мають звернутися у залізничні каси.

Укрзалізниця має право здійснювати окремі пасажирські перевезення лише всередині країни за згодою МОЗ та Міністерства інфраструктури. Закордонні залізничні перевезення будуть узгоджуватись з міністерствами в окремому порядку.

Немає жодних заборон на використання власних автомобілів, за словами Ірини Прилипи – начальника відділу управління транспорту ДніпроОДА.