Понеділок, 16 Травня, 2022

Міський голова Дніпра: Реформування медицини в Україні зірвано

Борис Філатов – мер Дніпра висловив свою думку щодо реформування української медицини. Далі на dnepryes.

Про  це він розповів у програмі «Запитай Філатова» на своєму YouTube каналі.

На думку міського голови, реформування медицини зірване, а за нинішніх умов неможливо змінити формат вторинного етапу медичної реформи, що планується на 1 квітня. Перед тим, як щось змінювати, важливо розробити чіткий план, що також передбачає й визначення опорних лікарень у містах України. А втілення нової хвилі реформи до необхідно відкласти хоча б на рік.

За словами пана Філатова, реформатори, які зараз знаходяться при владі повинні мати досить політичної волі та совісті, аби мати змогу зупинити проведення експериментів над здоров’ям українців.

Мер наголосив, що в першу чергу, перш ніж приступати до реформування наша держава мусить сьогодні гарантувати фінансування зарплат лікарям, придбання медикаментів та забезпечити лікарні грошовою допомогою у формі субвенцій за рахунок коштів центрального бюджету.

«Сотні лікарень у різних містах ризикують залишитися без коштів і перспектив, а пацієнти – без медичної допомоги. Країна не готова до цього, а час – втрачено. Я звертаюся до президента, прем’єр-міністра і оновленого складу уряду – перш ніж щось впроваджувати, переконайтеся, що воно працює як треба. Переконливо прошу запобігти зупинці роботи лікарень і поліклінік», – каже міський голова Борис Філатов.