Середа, 22 Червня, 2022

Як розвивається програма муніципальна няня на Дніпропетровщині

З початку року по всій Україні запрацювала програма «муніципальна няня». Завдяки їй батьки дитини до 3-х років можуть частково покривати витрати на дитину, отримуючи компенсацію від держави. Програма не скасовує декретні виплати, але націлена на стимуляцію українок на роботу. Подібний соціальний проект розроблений вперше. Про це далі розповість dnepryes.com.ua

На сьогодні відшкодування від держави становить 1699 грн. і рано прожиткового мінімуму громадян. Природно, така сума не зможе компенсувати послуги няні, але хоч якось частково зберегти сімейний бюджет зможе. Середньостатистична няня по місту хоче за свої послуги від 50 грн. в годину, і за повний робочий день зарплата кваліфікованої няні становить 10 тис. Такої компенсації вистачить тільки на кілька сеансів або на 1 день в тиждень. Ускладнює те, що для отримання компенсації няня повинна оформити ФОП або надавати послуги від імені фірми.

На сьогодні по Дніпропетровській області вже працює 91 муніципальна няня.

Які документи необхідні

Для отримання компенсації необхідно звернутися в органи соціального захисту населення з таким пакетом документів:

  •  заяву про надання такої послуги;
  • заяву про переведення коштів із зазначенням банківських реквізитів;
  •  безпосередньо саму копію договору з нянею;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • документи, що підтверджують оплату послуг няні;
  • копію паспорта та ІПН.

Орган соціального захисту приймає рішення протягом 10 днів про отримання компенсації. У разі позитивної відповіді, заявник буде повідомлений відповідним рішенням. Виплата проводиться один раз на місяць. Але по факту, це може затягнутися, оскільки органи соцзахисту перевантажені заявами про призначення субсидій, тим більше з такими зарплатами людей постійно не вистачає.

Програма муніципальна няня не розрахована на батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу та прийомних батьків, які отримують грошове забезпечення від держави.

Але варто пам’ятати, що до 5 числа наступного місяця одержувач грошей за такою програмою повинен надати документи про оплату послуг няні. Це можливо зробити власноруч, по електронній пошті або іншим зручним способом.

Проблематика

Головна проблема в розвитку такої програми -так це знайти няню приватного підприємця. Адже тепер няні, які хочуть бути офіційно працевлаштовані, в основному йдуть працювати в приватні дитячі садки. Адже приватним підприємцем доводиться платити ЄСВ щомісяця, незалежно від того чи є дохід чи ні. Також не всі зможуть самостійно вести облік або здавати звіти, тому що будуть зайняті з дітьми.

Будемо сподіватися, що це лише перші кроки до того, щоб наші жінки не сиділи в декреті по три роки і не втрачали свої професійні навички, потім заново всьому навчались, уже зроблено. Тим більше, це не вигідно підприємству втрачати кваліфікованого співробітника, шукати нового, заново вводити в курс справи, навчати. Необхідно зробити більше, щоб почати реформувати ситуацію, що склалася.