Вівторок, 17 Травня, 2022

Що буде з евробляхами та чи будуть дійсно штрафувати?

Уже з 22 серпня поліція зупиняє з іноземною реєстрацією або так звані «евробляхи». У разі порушення при переміщенні транспортного воза і транзиту власника чекають вельми немаленькі штрафи. Про це повідомляє dnepryes.com.ua

Тепер у разі порушення терміну доставки авто для особистого або комерційного використання на 20-30 діб можна отримати штраф на 85 тис. Грн. Якщо цей термін перевищує більше ніж 30 діб або відбулося розкомплектування ТЗ, то штраф може стягнути до 170 тис. Грн. Або авто просто конфіскують (що напевно буде вигідніше в такій ситуації)

Відповідальність виникає також, коли власник «евробляхи» передав її у розпорядження іншій особі або використовує її для комерційних цілей. В цьому випадку накладається штраф у розмірі 34 тис. грн.

Що робити?

Днями відбувся круглий стіл за участю Офісу Президента, представників Автомайдану, і органів митної служби та поліції. На круглому столі з’ясувалася одна невелика «проблемка». Закон дійсно дозволяє орган патрульної поліції зупиняти авто на євро номерах, але штрафувати вони не мають права. На щастя для автолюбителів, між органами митниці і поліції немає порядки взаємодії та обміну інформацією. Це означає, що поліцейські не зможуть подивитися по базі митної служби є якісь проблеми з ввезенням авто чи ні. Це визнав заступник Офісу президента Руслан Рябошапка.В країні залишається ще близько 800 тисяч нерозмитнених авто.

Місяць тому чинний президент В. Зеленський подавав законопроект про відстрочення таких драконівських санкцій, але його тоді не розглянули. Тепер цей же законопроект буде внесений в парламенті нового скликання як невідкладний. Верховна рада швидше за все підтримає відстрочку штрафних санкцій. А поки власник не розмитнених «евроблях» краще без потреби не виїжджати з дому.

Нагадаємо, що закони про розмитнення авто №8487 і №8488 вступили в силу ще 25 листопада 2018 року. Але для приведення документів у порядок спочатку був встановлений термін до 23 лютого цього року, потім його перенесли на 22 серпня.