Четвер, 6 Травня, 2021

Дітей з Дніпровського реабілітаційного центру можуть вигнати на вулицю

Революція 1917: що відбувалося у Катеринославі?

Безліч вулиць Дніпра, ще до декомунізації, носили імена людей, які були для середньостатистичного жителя Української Радянської Соціалістичної Республіки всього-на-всього невеликим топонімом, який...

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала...

Викрадення у Дніпрі: президент Володимир Зеленський втрутився у розгляд

Україна зовсім недалеко залишилося до вікопомних «чорних воронків», які наводили жах на людей за часів Сталіна. Людей забирали без всяких пояснень, як правило, вночі,...

Діти – це квіти життя. Але іноді їх мало того, що не поливають, так ще й викидають на вулицю з сонячного підвіконня.

Сайт dnepryes.com постарається без алегорій розповісти своїм читачам про проблему, яка виникла в одному з реабілітаційних центрів Дніпра. А суть її в тому, що понад двадцяти дітей з аутизмом можуть відрахувати через зміну керівництва.

В обласному центрі реабілітації для осіб з інвалідністю, який знаходиться на вулиці Тютюнова, 1, проходять оздоровлення діти з аутизмом, ДЦП та розумовою відсталістю. Але як виявилося, нове керівництво вирішило ці правила трохи підкоригувати. Батьки, чиї діти страждають аутизмом, були повалені в шок. Їм повідомили, що їх рідні будуть знаходитися на реабілітації до липня, після чого їх просто відрахують.

Відзначимо, що для дітей, які хворіють на аутизм, важлива тривала реабілітація – це важка форма захворювання. Якщо, наприклад, дитина перерве лікування, то ризикує повернуться до свого попереднього стану, зробивши величезний крок назад. Спільні зусилля батьків і волонтерів, які допомагали домогтися успіху в розвитку дітей, автоматично сходять нанівець.

За словами однієї з мам, вони разом з волонтерами розробили спеціальну програму для дітей-аутистів, яка сприяє якісній реабілітації: за кілька років вони почали говорити й товаришувати один з одним, що є рідкістю. Дорослим виділили кілька кабінетів, в яких вони за власні кошти зробили ремонт, купили меблі та літературу. Але, незважаючи на це, їх просту вимогу – не виганяти дітей на вулицю – в центрі виконати не можуть.

У керівництва реабілітаційного центру своя точка зору. Вони заявляють, що дітей, які потребують подібної реабілітації, дуже багато. Тому вони повинні проходити курс лікування від одного місяця до півроку, щоб вистачило на всіх.

Психіатр закладу просить не панікувати, адже діти за рішенням комісії можуть повернутися в центр для подальшого проходження реабілітації, навіть незважаючи на обов’язкові липневі канікули. Вона також додала, що за весь час жодна дитина не був відрахована комісією. Після літніх канікул, у батьків буде можливість подати заявку на продовження реабілітації, і якщо комісія схвалить, то дітей візьмуть вже в серпні.

Відзначимо, що батьки написали лист міському голові Борису Філатову в Facebook з проханням не дати вигнати їх дітей. На що їм порадили звернутися до Дніпропетровської державної обласної адміністрації.

В адміністрації центру заявили, що все залежатиме від комісії, яка буде дивитися на ступінь захворювання й визначати подальшу необхідність проходження реабілітації.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Парі з мером або як поживає «інфраструктурна муза України» Анна Мінюкова?

Ремонт моста через Дніпро в нашому місті став справжньою епопеєю. Розтягнутий у часі процес привернув широку увагу громадськості, а його учасники були...

На Європейській площі відбувся мітинг за реформу судової системи

27 лютого в центрі Дніпра відбулась акція з вимогою до центральної влади звільнити політичних в’язнів та провести судову реформу. Далі на dnepryes.

В Дніпрі активісти пікетували прокуратуру

23 лютого в Дніпрі відбувся пікет будівлі обласної прокуратури. Акція відбулась в підтримку засудженого в Одесі активіста і блогера Сергія Стерненка, який...

Губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої роботи

“Велике будівництво”, тарифи на комунальні послуги та подолання наслідків негоди — губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої обласною адміністрацією роботи, пише dnepryes.com.ua.

В Дніпрі громадська рада при Ода відзвітувала щодо виконаної роботи

12 лютого громадська рада при Дніпропетровські обласній державній адміністрації відзвітувала щодо проробленою за минулий рік роботи та повідомили про план дій на...