Понеділок, 16 Травня, 2022

Дітей з Дніпровського реабілітаційного центру можуть вигнати на вулицю

Діти – це квіти життя. Але іноді їх мало того, що не поливають, так ще й викидають на вулицю з сонячного підвіконня.

Сайт dnepryes.com постарається без алегорій розповісти своїм читачам про проблему, яка виникла в одному з реабілітаційних центрів Дніпра. А суть її в тому, що понад двадцяти дітей з аутизмом можуть відрахувати через зміну керівництва.

В обласному центрі реабілітації для осіб з інвалідністю, який знаходиться на вулиці Тютюнова, 1, проходять оздоровлення діти з аутизмом, ДЦП та розумовою відсталістю. Але як виявилося, нове керівництво вирішило ці правила трохи підкоригувати. Батьки, чиї діти страждають аутизмом, були повалені в шок. Їм повідомили, що їх рідні будуть знаходитися на реабілітації до липня, після чого їх просто відрахують.

Відзначимо, що для дітей, які хворіють на аутизм, важлива тривала реабілітація – це важка форма захворювання. Якщо, наприклад, дитина перерве лікування, то ризикує повернуться до свого попереднього стану, зробивши величезний крок назад. Спільні зусилля батьків і волонтерів, які допомагали домогтися успіху в розвитку дітей, автоматично сходять нанівець.

За словами однієї з мам, вони разом з волонтерами розробили спеціальну програму для дітей-аутистів, яка сприяє якісній реабілітації: за кілька років вони почали говорити й товаришувати один з одним, що є рідкістю. Дорослим виділили кілька кабінетів, в яких вони за власні кошти зробили ремонт, купили меблі та літературу. Але, незважаючи на це, їх просту вимогу – не виганяти дітей на вулицю – в центрі виконати не можуть.

У керівництва реабілітаційного центру своя точка зору. Вони заявляють, що дітей, які потребують подібної реабілітації, дуже багато. Тому вони повинні проходити курс лікування від одного місяця до півроку, щоб вистачило на всіх.

Психіатр закладу просить не панікувати, адже діти за рішенням комісії можуть повернутися в центр для подальшого проходження реабілітації, навіть незважаючи на обов’язкові липневі канікули. Вона також додала, що за весь час жодна дитина не був відрахована комісією. Після літніх канікул, у батьків буде можливість подати заявку на продовження реабілітації, і якщо комісія схвалить, то дітей візьмуть вже в серпні.

Відзначимо, що батьки написали лист міському голові Борису Філатову в Facebook з проханням не дати вигнати їх дітей. На що їм порадили звернутися до Дніпропетровської державної обласної адміністрації.

В адміністрації центру заявили, що все залежатиме від комісії, яка буде дивитися на ступінь захворювання й визначати подальшу необхідність проходження реабілітації.