Четвер, 12 Травня, 2022

Під Дніпром перепоховали 20 воїнів Другої світової війни

Відгриміли залпи Другої світової війни. Зовсім недавно весь світ відзначав 74 річницю Великої Перемоги у Другій світовій війні. Сайт dnepryes.com.ua розповість, що вдалося встановити працюючи з ресурсом Інформатор і посилаючись на інформацію групи ГО “Пошук Дніпро”.

Все почалося ще у 2017 році. Завдяки роботі пошукової історичної групі “Пошук Дніпро” вже знайдено не один десяток невідомих донині поховання радянських солдатів, які вважалися у своїх сім’ях “безвісти зниклими”. Але навіть після знахідки їх речей і одягу, багато хто так і залишилися невідомими, оскільки остання надія залишається на вивченні особистих речей загиблих.

Але пролежавши в землі понад 70 років, всі речі настільки прийшли в непридатність і поржавіли, що неможливо прочитати ніякого напису, ні того, що написано на папері, адже навіть уціліла папір за цей час просто зотлів, забравши з собою останній шанс для рідних загиблого солдата , знайти його могилу.

Так і йдуть невідомі солдати невідомими, але кожен знайшовши своє місце в землі на міських і сільських кладовищах. Декотрих, а їх одиниці, все ж, завдяки копіткій роботі фахівців і волонтерів, вдається по найменших ознаках впізнати та відновити імена. Тоді їх сім’ї отримають звістку від хлопців, членів груп “Пошук Дніпро”.

У 2017 році влітку на північній околиці міста Підгороднє, що під Дніпром, знайшли поховання 9 солдатів, тіла яких були ексгумовані влітку 2017 року. Але за період 2017 – 2018 року в місті приміських, на його околицях і в селі Перемога, було розкопано ще тіла 11 загиблих солдатів.

Було встановлений, що з 20 знайдених останків 8 належали солдатам, які загинули в 1941 році, відбиваючи наступ гітлерівський військ. Саме тут велися оборонні бої під час відступу Червоної Армії. У складі цих захисників міста був 1 офіцер і 1 молодший командир.

Решта 12 солдатів загинули вже в 1943 році, коли велися наступальні операції зі звільнення Дніпра від загарбників. У одного з бійців була знайдена медаль “За визволення Сталінграда”, але встановити особу нагороджений не вдалося. Тоді ця медаль не нумеровані, а документи на неї просто повністю зотліли.

І ось 23 травня 2919 року відбулося урочисте поховання останків воїнів на військовому меморіалі міста Підгороднє по вулиці Севастопольська.