П’ятниця, 7 Травня, 2021

Під Дніпром перепоховали 20 воїнів Другої світової війни

Революція 1917: що відбувалося у Катеринославі?

Безліч вулиць Дніпра, ще до декомунізації, носили імена людей, які були для середньостатистичного жителя Української Радянської Соціалістичної Республіки всього-на-всього невеликим топонімом, який...

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала...

Викрадення у Дніпрі: президент Володимир Зеленський втрутився у розгляд

Україна зовсім недалеко залишилося до вікопомних «чорних воронків», які наводили жах на людей за часів Сталіна. Людей забирали без всяких пояснень, як правило, вночі,...

Відгриміли залпи Другої світової війни. Зовсім недавно весь світ відзначав 74 річницю Великої Перемоги у Другій світовій війні. Сайт dnepryes.com.ua розповість, що вдалося встановити працюючи з ресурсом Інформатор і посилаючись на інформацію групи ГО “Пошук Дніпро”.

Все почалося ще у 2017 році. Завдяки роботі пошукової історичної групі “Пошук Дніпро” вже знайдено не один десяток невідомих донині поховання радянських солдатів, які вважалися у своїх сім’ях “безвісти зниклими”. Але навіть після знахідки їх речей і одягу, багато хто так і залишилися невідомими, оскільки остання надія залишається на вивченні особистих речей загиблих.

Але пролежавши в землі понад 70 років, всі речі настільки прийшли в непридатність і поржавіли, що неможливо прочитати ніякого напису, ні того, що написано на папері, адже навіть уціліла папір за цей час просто зотлів, забравши з собою останній шанс для рідних загиблого солдата , знайти його могилу.

Так і йдуть невідомі солдати невідомими, але кожен знайшовши своє місце в землі на міських і сільських кладовищах. Декотрих, а їх одиниці, все ж, завдяки копіткій роботі фахівців і волонтерів, вдається по найменших ознаках впізнати та відновити імена. Тоді їх сім’ї отримають звістку від хлопців, членів груп “Пошук Дніпро”.

У 2017 році влітку на північній околиці міста Підгороднє, що під Дніпром, знайшли поховання 9 солдатів, тіла яких були ексгумовані влітку 2017 року. Але за період 2017 – 2018 року в місті приміських, на його околицях і в селі Перемога, було розкопано ще тіла 11 загиблих солдатів.

Було встановлений, що з 20 знайдених останків 8 належали солдатам, які загинули в 1941 році, відбиваючи наступ гітлерівський військ. Саме тут велися оборонні бої під час відступу Червоної Армії. У складі цих захисників міста був 1 офіцер і 1 молодший командир.

Решта 12 солдатів загинули вже в 1943 році, коли велися наступальні операції зі звільнення Дніпра від загарбників. У одного з бійців була знайдена медаль “За визволення Сталінграда”, але встановити особу нагороджений не вдалося. Тоді ця медаль не нумеровані, а документи на неї просто повністю зотліли.

І ось 23 травня 2919 року відбулося урочисте поховання останків воїнів на військовому меморіалі міста Підгороднє по вулиці Севастопольська.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Парі з мером або як поживає «інфраструктурна муза України» Анна Мінюкова?

Ремонт моста через Дніпро в нашому місті став справжньою епопеєю. Розтягнутий у часі процес привернув широку увагу громадськості, а його учасники були...

На Європейській площі відбувся мітинг за реформу судової системи

27 лютого в центрі Дніпра відбулась акція з вимогою до центральної влади звільнити політичних в’язнів та провести судову реформу. Далі на dnepryes.

В Дніпрі активісти пікетували прокуратуру

23 лютого в Дніпрі відбувся пікет будівлі обласної прокуратури. Акція відбулась в підтримку засудженого в Одесі активіста і блогера Сергія Стерненка, який...

Губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої роботи

“Велике будівництво”, тарифи на комунальні послуги та подолання наслідків негоди — губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої обласною адміністрацією роботи, пише dnepryes.com.ua.

В Дніпрі громадська рада при Ода відзвітувала щодо виконаної роботи

12 лютого громадська рада при Дніпропетровські обласній державній адміністрації відзвітувала щодо проробленою за минулий рік роботи та повідомили про план дій на...