П’ятниця, 25 Вересня, 2020

Під Дніпром перепоховали 20 воїнів Другої світової війни

Відгриміли залпи Другої світової війни. Зовсім недавно весь світ відзначав 74 річницю Великої Перемоги у Другій світовій війні. Сайт dnepryes.com.ua розповість, що вдалося встановити працюючи з ресурсом Інформатор і посилаючись на інформацію групи ГО “Пошук Дніпро”.

Все почалося ще у 2017 році. Завдяки роботі пошукової історичної групі “Пошук Дніпро” вже знайдено не один десяток невідомих донині поховання радянських солдатів, які вважалися у своїх сім’ях “безвісти зниклими”. Але навіть після знахідки їх речей і одягу, багато хто так і залишилися невідомими, оскільки остання надія залишається на вивченні особистих речей загиблих.

Але пролежавши в землі понад 70 років, всі речі настільки прийшли в непридатність і поржавіли, що неможливо прочитати ніякого напису, ні того, що написано на папері, адже навіть уціліла папір за цей час просто зотлів, забравши з собою останній шанс для рідних загиблого солдата , знайти його могилу.

Так і йдуть невідомі солдати невідомими, але кожен знайшовши своє місце в землі на міських і сільських кладовищах. Декотрих, а їх одиниці, все ж, завдяки копіткій роботі фахівців і волонтерів, вдається по найменших ознаках впізнати та відновити імена. Тоді їх сім’ї отримають звістку від хлопців, членів груп “Пошук Дніпро”.

У 2017 році влітку на північній околиці міста Підгороднє, що під Дніпром, знайшли поховання 9 солдатів, тіла яких були ексгумовані влітку 2017 року. Але за період 2017 – 2018 року в місті приміських, на його околицях і в селі Перемога, було розкопано ще тіла 11 загиблих солдатів.

Було встановлений, що з 20 знайдених останків 8 належали солдатам, які загинули в 1941 році, відбиваючи наступ гітлерівський військ. Саме тут велися оборонні бої під час відступу Червоної Армії. У складі цих захисників міста був 1 офіцер і 1 молодший командир.

Решта 12 солдатів загинули вже в 1943 році, коли велися наступальні операції зі звільнення Дніпра від загарбників. У одного з бійців була знайдена медаль “За визволення Сталінграда”, але встановити особу нагороджений не вдалося. Тоді ця медаль не нумеровані, а документи на неї просто повністю зотліли.

І ось 23 травня 2919 року відбулося урочисте поховання останків воїнів на військовому меморіалі міста Підгороднє по вулиці Севастопольська.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

IT-освіта в Дніпрі як флагман технологічного розвитку людини

IТ-курси іноді вважаються нішевими областями, відведеними для комп'ютерних геніїв, але це далеко не так. У міру того, як компанії розширюються у бік...

Карна справа проти дніпровського військового: важливий політичний прецедент

Шостого липня в Дніпрі на проспекті  Калнишевського близько десятої вечора водій іномарки Volkswagen Passat збив жінку, що перетинала вулицю пішохідним переходом, народною...

Місцеві вибори у Дніпрі: ближче до виборів – віддаленіше від чесної боротьби

Двадцять п‘ятого жовтня відбудуться місцеві вибори у Дніпрі. Це означає те, що городяни будуть віддавати свої голоси за політиків, що балотуються на...

Що вам слід знати про резонансне вбивство дніпровського активіста

Вісімнадцятого вересня об одинадцятій годині ранку у відділок київської поліції надійшло повідомлення, у ньому значилось, що в районі відомого киянам топоніму «Академмістечка»,...

Філатов підсумував святкування Дня міста

Дванадцятого вересня відбулося святкування Дня міста. Попри критику Києва, мер Дніпра Борис Філатов зазначає, що свято пройшло більше ніж вдало. Він говорить,...