Середа, 18 Травня, 2022

Хто переможе на виборах 2020 у Дніпрі?

Двадцять п’ятого жовтня Дніпро очікує найзапеклішу виборчу боротьбу за усі часи незалежної України. Дніпровські кандидати, на відміну від політиків в інших містах, не мають стрімкого відриву у відсотках підтримки. За соціологічними опитуваннями жоден з кандидатів на пост мера Дніпра не має підтримки виборців, що є більшою за п’ятдесят відсотків. Далі на dnepryes.

Що це означає?

Відсутність половини голосів “за” в одного кандидата є показником того, що дніпровці повинні будуть відвідати виборчі ділянки не один раз, іншими словами – уникнути другого туру виборів неможливо.

На пост мера міста балотуються: Борис Філатов (партія “Пропозиція”) – чинний мер Дніпра, Загід Краснов (партія “Громадська Сила), Сергій Риженко (партія “Слуга Народу”), Геннадій Гуфман (партія “Опозиційна платформа – За життя”), Володимир Юрченко (партія “Голос”), та інші відомі кандидати, такі як Олександр Вілкул. Перед кандидатами є два шляхи отримання реальної влади: перший – стати легітимним мером, друга – завести якомога більше представників своєї політичної партії до міських державних органів. Саме таку функцію виконує Сергій Риженко або Володимир Юрченко. 

Щодо чинного мера і його можливостей. Серед усіх кандидатів на місце мера Борис Філатов має найвищий, але не значно відривний, рейтинг. Саме ці відсотки допоможуть йому перемогти у першому турі, а потім потрапити до другого. У другому турі найстрашнішим ворогом будь-якого політика є не відсутність явки його електорату, не низька підтримка, а антирейтинг. За умови антирейтингу виборці голосують за не свого кандидата, лише б крісло мера не отримав політик з їх антирейтингом. Саме на антирейтингу була вибудована виборча компанія Володимира Зеленського, і саме через антирейтинг президентське крісло втратив Петро Порошенко. Отже, не слід недооцінювати “мінус-рейтинги”. У другому турі, скоріш за все, опиняться Борис Філатов та Загід Краснов. Політики, що полишать боротьбу за крісло мера у першому турі, будуть сподіватись на введення якомога більшої кількості представників своєї партії в обласні та районні ради.

Фото – Вільне Радіо