Субота, 14 Травня, 2022

Дніпропетровська адміністрація в чаду: недбалість чи підривний акт?

Двадцять п’ятого вересня будівля дніпропетровської державної адміністрації за кілька хвилин вкрилася їдким димом. Смог поширився територією, що пролягає біля будівлі,  від низу проспекту Поля до сходинок парку імені Лазаря Глоби. Сталося це у середині дня, через що рух пішохідною зоною біля адміністрації було припинено, пише сайті dnepryes.com.ua.

Трохи пізніше надійшло анонімне повідомлення у відділок поліції, що будівля замінована, а чад є результатом малого вибуху. На місце події прибули національна поліція та рятувальники. Останні вивели усіх присутніх в адміністрації, провівши там обшук на предмет присутності вибухівки, що могла спричинити утворення диму. Правоохоронці прийняли рішення оточити місце події червоно-білою стрічкою.

Було помітно, що представники рятувальних служб не були готові до подібної акції у будівлі державного значення, ще й посеред міста.

Згодом дим розсіявся, а вибухівку так і не було знайдено.

Політичний аспект

Офіційна депеша від міської влади повідомляє, що події, які відбулися вдень біля скверу Героїв, це лише тренування служб з ліквідацій надзвичайних ситуацій.Вибух та пожежу було названо інсценуванням. Але з реакції робітників рятувальних служб можна було зрозуміти, що вони не були попереджені про це. Є велика ймовірність того, що була підірвана димова шашка, а реальні події не були оголошені для широкої публіки. Таким чином мер уникнув можливості демонстрації його неспроможності гарантувати безпеку навіть робітникам державних установ. Вибір між розшукуванням політичних противників, що могли вчинити подібне, або лише оголошенням звичайних тренувань, мер вибрав останнє, бо це є єдиним для нього рішенням, щоб не втратити можливість демонструвати монополію на безпеку городян.

Фото: adm.dp.gov.ua