Середа, 22 Червня, 2022

Дуже слабка явка: скільки людей проголосували у другому турі виборів мера Дніпра

Борис Філатов у листопаді минулого року став мером Дніпра. Навряд чи в той момент на його обличчі були сльози радості, адже зазвичай вони з’являються тоді, коли щось хороше трапляється раптово. Чинний голова прекрасно розумів, що ніяких змін на цій посаді в найближчі п’ять років точно не буде, пише dnepryes.com.ua.

Забігаючи наперед, відзначимо, що згідно з результатами екзит-пол у Загіда Краснова не було шансів навіть дотягнутися до свого конкурента як у першому, так і в другому турах. Наприклад, в останньому – між кандидатами була величезна цифрова прірва в шістдесят відсотків – 78,75 проти 18,25. Такі дані опублікував Центр соціологічних і маркетингових досліджень «Соціс».

Що таке екзит-пол?

Екзит-пол – коли опитують людей на виході з виборчих дільниць з однією єдиною метою – дізнатися, за кого ті голосували. Таким чином можна визначити переможця до оприлюднення офіційних даних. При цьому конфіденційна інформація учасників соцопитування про свій вибір більше нікому не розголошується.

Якими були результати першого туру виборів

Жоден із суперників не набрав в першому турі 50 відсотків голосів, тому доля мерського крісла вирішувалася в другому. Але все-таки ближче всіх до цієї позначки був Борис Альбертович, який зупинився на показнику 46,41%. У найближчого його переслідувача Загіда Геннадійовича – 13,15%.

До слова, діючий голова був упевнений в тому, що якби не технічні кандидати, які ставили йому палки в колеса, то він би точно переміг в першому раунді.

Вибори мера запам’ятаються низькою явкою виборців

Після того, як вибори мера в Дніпрі завершилися, люди стали обговорювати, чим же вони, власне, запам’яталися. Перше, що спадає на думку – це низька явка виборців. У другому турі місцевих виборів відсоток взагалі впав до “плінтуса”.

Так, згідно з інформацією Центральної виборчої комісії, явка в нашому місті досягла показників 23,93%, всього проголосували 176 106 осіб. Переважна кількість людей підтримали Філатова. Градоначальник за результатами обробки 100% протоколів набрав 80,61%.

Виходить, багатьом місцевим жителям до душі все те, що відбувалося в місті останні п’ять років. І вони вірять в те, що далі буде ще краще. Тільки так можна пояснити потужну підтримку й довіру до Бориса Альбертовича.

Прикро тільки одне – купу грошей спустили на вітер, перефразовуючи цитату, на другий тур. Адже, по суті, він був не потрібен. До того ж дніпряни, нехай навіть мала їх частина від загальної кількості, витратили свій вільний час на такий передбачуваний процес. Безумовно, кожен зобов’язаний виконувати свій обов’язок громадянина України і ходити голосувати, але ми не про це …