Середа, 22 Червня, 2022

Хто боровся за крісло мера Дніпропетровська в рік Синьої Кози: головні кандидати

2015-й рік вже давним-давно позаду, і вже мало хто пам’ятає, хто тоді балотувався в мери Дніпропетровська разом із Борисом Філатовим. Його, як ми знаємо, місцеві жителі відносно недавно переобрали на другий термін, де в другому турі, вибачте за тавтологію, діючий голова переміг Загіда Краснова. Останній, до слова, шість років тому був лише третім у рейтингу кандидатів, пише dnepryes.com.ua.

Ми вирішили нагадати дніпрянам, хто змагався за крісло градоначальника в рік Синьої Дерев’яної Кози, щоб кожен зробив для себе певні висновки. Отже, всього було тридцять кандидатів, з яких виділяється кілька колоритних і частково скандальних особистостей. Даний список був взятий з сайту Центральної виборчої комісії.

Відзначимо, що згідно з семиденного соціологічного опитування на пост мера реально претендувало всього три людини: Борис Філатов, Олександр Вілкул і, власне, Загід Краснов. Його проводив Центр «Всеукраїнський соціологічний союз» на замовлення ГО «Новий вибір».

Робота вищезгаданого відділу не була марною тратою часу, показавши, що люди в основному дивляться в бік Бориса Альбертовича – 28% опитаних респондентів були за нього. 23.2% з великим задоволенням віддали б свої голоси за Олександра Юрійовича і 18% – за Загіда Геннадійовича. У першу п’ятірку також увійшли Анатолій Крупський (7,2%) і Максим Курячий (5%). Розповімо про цих осіб детальніше.

Борис Філатов

Чинний мер Дніпра на той момент перебував у політичній партії «УКРОП», яка носить повну назву «Українське об’єднання патріотів». Також він – журналіст, бізнесмен і адвокат. Свого часу, перебуваючи на посаді в юридичній фірмі, він відстоював інтереси Ігоря Коломойського. Захищав останнього, мабуть, дуже добре. Той незабаром став губернатором Дніпропетровщини, а Борис Альбертович – його заступником.

У Філатова є дружина – Марина і дочка – Катерина. Вони ведуть досить активний спосіб життя, що наочно демонструють в соціальних мережах. Дружина ще й очолює Дніпропетровську обласну федерацію легкої атлетики. З кінця 2013 року вона почала бігати марафони, а згодом створила організацію «Start Dnipro».

Олександр Вілкул

На посаду міського голови претендували відразу два Вілкула. Ні, старший Юрій Григорович не мав бажання очолювати два трони відразу – криворізький і дніпропетровський. Кандидатом став самовисуванець Євген Вілкул. На той момент він був студентом Харківської академії залізничного транспорту. Але в певний момент вирішив, що хоче бути мером. Причому не міста, в якому навчається, а саме Дніпропетровська.

Зрозуміло, що багато хто сприйняв Євгена як технічного кандидата-клона, за якого могли проголосувати неуважні виборці. Хоча останні за фактом планували поставити галочку саме навпроти імені Олександр. Але, не бажаючи витрачати багато часу на цей процес, дивилися тільки на прізвища. Чи вплинуло це на кінцевий результат – навряд чи. Чому – читаємо далі.

Відзначимо, що Олександр Вілкул був віце-прем’єр-міністром України в уряді Азарова. Крім того, свого часу займав пост голови Дніпропетровської ОДА. Пішов на вибори мера від «Опозиційного блоку». Має дружину Олену і дочку Марію.

Загід Краснов

Загід Краснов – український підприємець, політичний і громадський діяч, керівник громадської організації «Громадська сила». З грудня 2015 року є секретарем Дніпропетровської міської ради.

Крім політичного життя, також не забуває і про ведення бізнесу. Так, Загід Геннадійович володіє підприємствами важкої промисловості, сільськогосподарського призначення та готельно-ресторанної сфери. Одружений і має трьох дітей.

Він уже намагався сісти на крісло мера в 2010 році. Але, на превеликий жаль його виборців, він виявився за межами першої трійки. Як бачимо, Краснов не залишає сподівань очолити місто. 

Анатолій Крупський

Анатолій Крупський – український політик, перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації. Також одружений має доньку. Анатолій Федорович навіть перебував на лаві підсудних. Чиновника звинувачували в нанесенні збитку на загальну суму 29 745 989 грн. 

Максим Курячий

Максим Курячий – український політик, народний депутат України VIII скликання, в якості якого відзначився як кнопкодав і шанувальник дорогих аксесуарів. Одружений. Дружину звуть Наталя. Вона працює на кафедрі фінансів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, кандидат економічних наук. У політика є син Михайло.

Хто ж переміг на виборах мера Дніпропетровська в 2015 році

За офіційними результатами виборів в Дніпропетровську, оприлюдненими на сайті ЦВК, до другого туру виборів мера вийшли представник партії «Опозиційний блок» Олександр Вілкул, за якого віддали голоси 37,94% виборців, і кандидат від «УКРОП» Борис Філатов – з показниками 35, 77%.

Варто відзначити, що цифри екзит-полів на виборах демонстрували абсолютно іншого лідера. Так, згідно з результатами, які прозвучали в ефірі програми «Ніч виборів з Савіком Шустером» на виборах мера Дніпропетровська лідирував Борис Філатов (УКРОП) – 41,6% голосів. А Олександр Вілкул слідував за ним ( «Опозиційний блок») – 32%. Третім йшов Загід Краснов ( «Громадянська сила») – 11,20%. Максим Курячий (БПП «Солідарність») завоював симпатії 5,8% виборців. Ще 2,2% голосів набрав Олексій Черерда (ВО «Батьківщина»).

Виявляється, результати екзит-полів можуть різнитися з офіційними даними. Або ж сталася фальсифікація, про яку, до слова, часто говорили прихильники різних партій. проте все це сприймалося як політична гра.

Додамо, що в другому турі виборів міського голови перемогу здобув Борис Філатов. Про що повідомив офіційний сайт Центральної виборчої комісії України. За нього проголосували 184 874 виборці (52,3% голосів). Його опонент Олександр Вілкул («Опозиційний блок») отримав 158 752 голосів (44,9%). Ось так буває, коли підтримка виборців розчиняється після першого туру. Втім, як говорять, все, що не робиться — на краще. Адже бути оптимістами – означає любити життя!