Середа, 22 Червня, 2022

Життя Дніпропетровщини в умовах війни

Вже більше трьох місяців в нашій країні йдуть активні воєнні дії. Дніпропетровщина тримає оборону не тільки на передовій – тут знаходять безпечне місце переселенці, бізнес та освітяни. Ольга Горб – заступниця голови обласної військової адміністрації. Вона розповіла про життя області в умовах війни. Детальніше про це на сайті dnepryes.

Яка зараз ситуація на Дніпропетровщині?

Небезпека нині дуже велика – майже кожен день та ніч дніпрян тривожать повітряні тривоги. Що стосується бойових дій на території області, то на Дніпропетровщині немає жодного окупанта. Наші військові стримують спроби військових російської федерації наступати з боку Херсонської області.

Скільки переселенців вже прибуло до нашої області?

Поки зареєстровано більше 230 тисяч осіб, загалом область займає друге місце по розселенню переселенців, більше тимчасово-переміщених людей тільки в Львівській області. Із цих людей, майже четверта частина – це діти до 18 років, 56 тисяч, також 50 тисяч – це люди похилого віку 60+, майже 100 тисяч осіб залишаються у самому місті, всі інші розселились по території усієї Дніпропетровщини. Люди достатньо активно приїжджають до нашої області з усіх областей, де ведуться активні бойові дії.

На яку допомогу від держави можуть розраховувати переселенці до Дніпра?

Ольга Горб розповіла, що вже працюють соціальні виплати зі сторони держави, тобто із кінця квітня розпочалась виплата соціальної допомоги для внутрішньо-переміщених осіб, які зареєструвалися в області – це 2000 грн. для дорослої особи та 3000 грн на дитину. А також мають можливість отримати виплату підприємці, які прийняли до себе на роботу цих переселенців, вони отримують разову компенсацію у 6500 грн. за кожну працевлаштовану людину. Містяни, які приймають у себе вдома переміщених людей, мають можливість отримати допомогу – компенсація комунальних послуг у розмірі 14 гривень 40 копійок на добу (більше 400 грн за місяць). На території області також розпочинають роботу місцеві гуманітарні місії, що знаходяться вже в Кривому Розі, Дніпрі та Павлограді.

Скільки наших підприємств продовжують працювати?

На Дніпропетровщині, розповіла заступниця голови обласної військової адміністрації, знаходилося до 24 лютого 22 великих підприємства, на сьогодні із них не працює лише одне. Також в області вже працює значна кількість ФОПів, що переїхали до Дніпра.

Скільки освітян вже прийняли тут, на Дніпропетровщині?

Велика кількість учнів переїжджає до Дніпра, аби продовжувати освітній процес. Умови карантину в минулих роках пристосував наші школи до роботи у дистанційному форматі, тож зараз немає проблем у продовженні навчання для всіх дітей. Усі діти, що разом із своїми батьками були вимушені переміститись до нашої області, продовжують освітній процес у садках, школах та вищих навчальних закладах освіти. Діти будуть закінчувати навчальний рік або в своїх закладах, або у закладах Дніпра.

Отже, життя на Дніпропетровщині, навіть попри нові страшні реалії військових дій, продовжується.