Середа, 22 Червня, 2022

Як Борис Філатов намагається отримати політичні відсотки перед місцевими виборами

25 серпня, мер Дніпра Борис Філатов оприлюднив звернення до своїх підписників у соціальні мережі “Фейсбук” щодо відновлення роботи МАФів, ларьків, стихійних ринків тощо.  Далі на dnepryes.

У зверненні йдеться, що попри бажання міської ради МАФи,”наливайки” та інші подібні заклади торгівлі контрафактним алкоголем знову запрацюють у повному розмірі на території міста. Мер запевняє, що сталося це через вплив Генеральної прокуратури, що надіслала запит на вилучення документації з демонтажу подібних об’єктів за строк перебування у кріслі мера Бориса Філатова.

Політичний аспект

З економічної точки зори все нібито зрозуміло: є мер, він здійснює акт А, з яким не погоджується Генеральна прокуратура, що  потім здійснює контр-акт Б. Але, якщо поглянути на ситуацію з політичного аспекту, можна відкрити деякі подробиці стосунків міського голови з “центром”. На носу вибори в органи міського самоврядування, політикам треба отримати мандат за будь яку ціну. Одним зі стандартних загальносвітових принципів набору відсотків популярності є політичні гасла-протиставлення, всім нам знайомі “вони – ми”, коли за сотні кілометрів присутні, не обов’язково реальні, вороги, а “рідний місту” політик намагається їм протистояти та вибороти бюджет міста, відновити інфраструктуру, підняти рівень соціальної підтримки та задіяти усі важелі популістичної дії: від всім відомої “гречки” до придбання необхідного обладнання у міські лікарні. 

Контрапункт для народу

Враховуючи наближення місцевих виборів та утворення партії “Пропозиція” (Філатов є одним з її засновників) можна побачити загострення у соціальних мережах та надзвичайний алармізм у політичному полі, який дуже добре відображають локальні ЗМІ.

Також можна пригадати, що політика загострення відносин з Києвом у Бориса Філатова не нова, чого коштує історія з приїздом президента Зеленського і спір щодо швидкості відновлення сполучення берегів Дніпра завдяки реконструйованому мосту. Після своєї перемоги Філатов заявив, що  переміг не він, а Дніпро, додавши, що як тільки буде збудований аеропорт, він напише заяву про відставку.  Тут ясно проглядається месіанське “зрощення” політика і міста, політика і його електорату. На перший погляд звичайна метонімія, але при детальному розгляді відкривається дуже хитка, але працююча маніпуляція. Звернемо увагу, що на момент вручення підозри керуючим “Лімаку” (турецька компанія,що перемогла у тендері та почала розбудову магістральної гілки дніпровського метрополітену, створеного не за необхідності (ніяких пікетів та маніфестацію за благанням про метро у центрі міста не було), а для перекладання паперів, а іноді й зелених, іноді у кишеню), після такого великого скандалу мер не вирішив піти у відставку: в нього місія: аеропорт-”горизонт”, що віддаляється та віддаляється, як за лінією часу, так і за лінією бюджетних можливостей міста. Отже, чим ближче будуть наближатись вибори, тим більше в соціальних мережах та локальних ЗМІ буде виявлятися “страшне протистояння” з Києвом, вилучення важливих паперів астральними органами тиску, напади з боку “Слуги Народу”, боротьба за міський бюджет, негайне відбудування інфраструктури міста ті інші речі, що можуть легітимізувати результати міських виборів.

Фото – Інформатор

Вибори

Щодо останніх, на 25 серпня повинні бути сформовані усі територіальні виборчі комісії, Дніпропетровська область налічує 28 ТВК. Їх функція полягає у підготовці виборів, реєстрації – знятті кандидатів, та контролю агітації, після виборів – встановлення та оголошення результатів та реєстрація обраних депутатів міських органів самоврядування.