25 серпня, мер Дніпра Борис Філатов оприлюднив звернення до своїх підписників у соціальні мережі “Фейсбук” щодо відновлення роботи МАФів, ларьків, стихійних ринків тощо. Далі на dnepryes.
У зверненні йдеться, що попри бажання міської ради МАФи,”наливайки” та інші подібні заклади торгівлі контрафактним алкоголем знову запрацюють у повному розмірі на території міста. Мер запевняє, що сталося це через вплив Генеральної прокуратури, що надіслала запит на вилучення документації з демонтажу подібних об’єктів за строк перебування у кріслі мера Бориса Філатова.
Політичний аспект
З економічної точки зори все нібито зрозуміло: є мер, він здійснює акт А, з яким не погоджується Генеральна прокуратура, що потім здійснює контр-акт Б. Але, якщо поглянути на ситуацію з політичного аспекту, можна відкрити деякі подробиці стосунків міського голови з “центром”. На носу вибори в органи міського самоврядування, політикам треба отримати мандат за будь яку ціну. Одним зі стандартних загальносвітових принципів набору відсотків популярності є політичні гасла-протиставлення, всім нам знайомі “вони – ми”, коли за сотні кілометрів присутні, не обов’язково реальні, вороги, а “рідний місту” політик намагається їм протистояти та вибороти бюджет міста, відновити інфраструктуру, підняти рівень соціальної підтримки та задіяти усі важелі популістичної дії: від всім відомої “гречки” до придбання необхідного обладнання у міські лікарні.
Контрапункт для народу
Враховуючи наближення місцевих виборів та утворення партії “Пропозиція” (Філатов є одним з її засновників) можна побачити загострення у соціальних мережах та надзвичайний алармізм у політичному полі, який дуже добре відображають локальні ЗМІ.
Також можна пригадати, що політика загострення відносин з Києвом у Бориса Філатова не нова, чого коштує історія з приїздом президента Зеленського і спір щодо швидкості відновлення сполучення берегів Дніпра завдяки реконструйованому мосту. Після своєї перемоги Філатов заявив, що переміг не він, а Дніпро, додавши, що як тільки буде збудований аеропорт, він напише заяву про відставку. Тут ясно проглядається месіанське “зрощення” політика і міста, політика і його електорату. На перший погляд звичайна метонімія, але при детальному розгляді відкривається дуже хитка, але працююча маніпуляція. Звернемо увагу, що на момент вручення підозри керуючим “Лімаку” (турецька компанія,що перемогла у тендері та почала розбудову магістральної гілки дніпровського метрополітену, створеного не за необхідності (ніяких пікетів та маніфестацію за благанням про метро у центрі міста не було), а для перекладання паперів, а іноді й зелених, іноді у кишеню), після такого великого скандалу мер не вирішив піти у відставку: в нього місія: аеропорт-”горизонт”, що віддаляється та віддаляється, як за лінією часу, так і за лінією бюджетних можливостей міста. Отже, чим ближче будуть наближатись вибори, тим більше в соціальних мережах та локальних ЗМІ буде виявлятися “страшне протистояння” з Києвом, вилучення важливих паперів астральними органами тиску, напади з боку “Слуги Народу”, боротьба за міський бюджет, негайне відбудування інфраструктури міста ті інші речі, що можуть легітимізувати результати міських виборів.

Вибори
Щодо останніх, на 25 серпня повинні бути сформовані усі територіальні виборчі комісії, Дніпропетровська область налічує 28 ТВК. Їх функція полягає у підготовці виборів, реєстрації – знятті кандидатів, та контролю агітації, після виборів – встановлення та оголошення результатів та реєстрація обраних депутатів міських органів самоврядування.