Четвер, 23 Червня, 2022

Коронавірус: чи відбудуться місцеві вибори

В Міністерстві охорони здоров’я заявили, що якщо більша частина території України буде розташована у “червоній зоні” (червоні зони — регіони з найбільшим числом захворюваності на коронавірус), то місцеві вибори, до яких зараз вже готуються сформовані ТВК, можуть не відбутися. Про це повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Нагадаємо, Верховна рада призначила вибори на 25 жовтня, пише dnepryes.com.ua.

Чому так?

Аргументує він це тим, що у червоних зонах усі масові заходи втрачають свою доцільність, у тому числі й вибори. Також

Ляшко повідомив, що взірцем у цьому питанні для Міністерства Охорони Здоров’я є Польща, що виконувала всі запобіжні заходи, щоб уникнути спалаху захворюваності на коронавірус, але статистика показала, що це ніяк не вплинуло на стримування пандемії територією Польщі. Звісно, статистику, на яку спирається пан Ляшко, він не продемонстрував, навіть не послався на жоден звіт польського міністерства охорони здоров’я.

Карантин

Відповідно постанові Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», Україна підлягає “адаптивному” карантину, що визначає графік та загальне функціонування тих чи інших закладів усіх сфер, починаючи з кінотеатрів та торговельних центрів, закінчуючи закладами набуття початкової, середньої та вищої освіти.

На 26 серпня 2020 року, Дніпропетровська область отримує характеристики зеленої зони, що передбачає такі правила, як: перебування у громадських місцях та зонах відпочинку у респіраторах або захисних масках, масові заклади можуть відбуватися лише за умовою присутності однієї людини на п’ять квадратних метрів, кінотеатри заповнюються лише на 50%, а перевезення територією міста та області відбуваються маршрутками з лише сидячими місцями.

В кого є шанс?

Якщо місцеві вибори не відбудуться, це може допомогти кандидатам, що не мають стійкої підтримки електорату. В них буде можливість отримати незначні політичні бонуси та проводити більшість агітації онлайн. З боку політичної футурології, можна сказати, що в них малий шанс отримати аудиторію виборців та мандати, якщо вони не зробили це ще до періоду впровадження карантину. В області є стійкий електорат, що з року в рік голосує за депутатів від давно знайомої йому партії. Вибір фаворита звісно проходить шляхом оглядання своїх дворів на предмет присутності сміттєвих баків з відповідним символом партії, та штампованих дитячих гойдалок від “доброго партійця”. Час спливає, а методи набуття політичної популярності залишаються.