Вівторок, 19 Березня, 2024

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала проблематика проведення передвиборчої агітації, що проглядається у програмах партій та їх кандидатів, пише dnepryes.com.ua.

Проблема місцевого політичного вибору не нова, а основні методи маніпуляції залишаються непохитними впродовж усього існування структури незалежного  локального голосування

По-перше, маніпуляція зі статистикою. Ще Бернард Шоу жартував: якщо мій сусід щодня б’є свою дружину,  я ніколи, ми обидва б’ємо дружину через день. Такої долі не оминула і місцева політична кампанія у Дніпрі. Використовуються класичні методи маніпуляцій зі статистичними даними, як то «вагон з оркестром», коли за статистикою певний кандидат отримує більшість підтримки, а пересічний громадянин долучається до вибору інших городян, намагаючись, хоч і несвідомо, долучитись до більшості. Підтримка своєї групи (у цьому випадку учасників голосування) – нормальна поведінка людини за її антропологією, адже підтримка більшості своєї групи завжди забезпечувала повагу та привілеї до особи, що групу підтримала. Від кожної партії різна статистика, немов її елементи живуть не тільки не в одному місті, а й взагалі у різних всесвітах.

По-друге, агітаційні програми рясніють популістичною риторикою, іншими словами, – «за все добре, проти всього поганого». Чітко прослідковується дихотомія на погану владу та кандидатів «за народ», саме такі маніпуляції об‘єднують полярних політичних діячів та їх партії. 

Орієнтація

Наприклад «ОПЗЖ», «Батьківщина» та «Пропозиція» спираються на одну й ту ж саму платформу виборців – пенсіонерів, апелюючи до виділення коштів саме на ті сфери та послуги, у яких останні є зацікавленою більшістю. Літні люди, за збігом певних обставин, частіше за все відвідують вибори, як загальноукраїнські, так і місцеві. «Слуга Народу», «Національний Корпус Дніпро» та інші схожі партії апелюють до молоді, обіцяючи розвиток простору для бізнесу та молодіжних робочих сфер. Програми рясніють словами «IT», «коворкінги» та іншими нововведеними лінгвістичними   елементами.

Не треба забувати про основну маніпуляцію місцевих виборів: політики обіцяють підвищення пенсій, надання більшого бюджету місту та інші дії, які залежать від Кабінету Міністрів, Верховної Ради, але ніяк не від органів місцевого самоврядування. Активно охоплюється питання війни, міжнародних відносин, напрямку інтеграції, згадується проблематика з Росією та державною безпекою.

Нагадаємо, партії та їх кандидати, за яких городяни віддадуть свої голоси на місцевих виборах двадцять п‘ятого жовтня, відповідають лише за устрій міста, соціальну сферу (до певних меж) Дніпра, урбаністичні ситуації та роботу деяких підприємств, та не мають ніякого впливу на загальнонаціональні питання, і вся агітація подібного типу – це лише намагання наповнити сторінки текстом, агітуючі населення ідеологічно, але в реальності подібні обіцянки – нічим не прикрита фікція.

.,.,.,.