Субота, 14 Травня, 2022

Зростання тарифу на воду для мешканців Дніпра

З 5 лютого було введено нові тарифи для споживачів комунального підприємства «Дніпроводоканал». Рішення про зростання тарифів було прийнято на засіданні національною комісією у сфері регулювання енергетики та комунальних послуг. Далі на dnepryes.

Було підписано Постанову про підвищення тарифу в залежності від регіону на 15-20 відсотків. Пізніше члени комісії обіцяють назвати кінцеву ціну для кожного з регіонів.

Постанова містить наступні розцінки :

а) на централізоване водопостачання:

  • споживачам, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення – 5,196 грн за 1 куб. м (з ПДВ);
  • споживачам, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (споживачі, розташовані у багатоквартирному житловому фонді) – 12,78 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

б) на централізоване водовідведення:

  • споживачам, які є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення – 4,176 грн за 1 куб. м (з ПДВ);
  • споживачам, які не є суб’єктами господарювання у сфері централізованого водопостачання та водовідведення (споживачі, розташовані у багатоквартирному житловому фонді) – 8,64 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Загальний розмір тарифу послуг з централізованого водопостачання та водовідведення складе 21,42 грн за 1 куб. м. (з ПДВ).

Старий тариф складав 18,456 грн. (з ПДВ) за 1 куб.м.

Зростання тарифів на воду обґрунтовується зростанням вартості електроенергії та мінімальної заробітної плати. Ольга Бабій каже, що зростання тарифу від 15 до 20 відсотків є несуттєвим подорожчанням комунальних платіжок.

Відомо, що найвищий тариф буде в Павлограді та Бердянську, а найнижча ціна за воду в місті Луцьк – 40 та 16 грн за куб відповідно. Оновлені тарифи набувають сили після публікації закону в газеті «Урядовий кур’єр».