П’ятниця, 13 Травня, 2022

Дніпро може отримати європейський знак якості за належне самоврядування

Дніпро може отримати європейський знак якості за незалежне від політичних сил самоврядування, якщо в місті буде успішно завершена реалізація проекту «Розширення можливостей місцевих органів влади та громадянського суспільства в Україні та Молдові за допомогою демократії участі». На сьогодні його активно впроваджують на різних напрямках роботи органів місцевого самоврядування. Так, програма передбачає, що в Дніпрі буде проводитися моніторинг роботи влади та вестися оцінка її відкритої взаємодії з містянами за розробленою методикою Ради Європи – ELoGE. Далі розповість dnepryes.

Зазначаємо, що європейський знак якості за належне самоврядування присвоює Європейська асоціація місцевої демократії (ALDA), яка проводить оцінку роботи влади міста за дванадцятьма показниками. Зокрема, асоціація перевіряє рівень верховенства права, транспарентності, підзвітності, відкритої комунікації місцевої влади з мешканцями та інше. Всі ці та інші принципи роботи самоврядування передбачає методика ELoGE.

При цьому на сьогоднішній день, за оцінкою Європейської асоціації місцевої демократії, Дніпро ще має деякі напрямки незалежного самоврядування, які потребують вдосконалення. Та водночас, у місті успішно реалізують багато інших напрямів взаємодії влади та громадян. В тому числі вже існує система долучення дніпрян до процесів прийняття важливих для міста рішень.

Нагадаємо, що у 2017 р. Дніпро став учасником Європейської асоціації місцевої демократії. Важливо, що головною метою асоціації є створення в містах України незалежного самоврядування та його розвитку задля підвищення рівня життя громадян. Отож, завдяки активному впровадженню в місті необхідних програм та якісній роботі органів самоврядування, Дніпро на сьогоднішній день має великі шанси отримати європейський знак якості за належне самоврядування.