Середа, 22 Червня, 2022

Вчимося сортувати сміття

На прикладі однієї торгівельної мережі дніпрянам показали як партнерство бізнесу та держави може докорінно змінити життя людей. На ж/м Покровський  на початку серпня відкрився перший пункт сортування побутових відходів. При це повідомляє dnepryes.com.ua

Торгівельна мережа власним коштом обладнала пункт по переробці побутового сміття. Це пілотний проект уже успішно стартував в інших обласних центрах України. За принесене відсортоване сміття містяни можуть отримати бали, які можливо витратити на покупку продуктів у супермаркеті. Вторинну сировину буде забирати спеціальна організація, що займається переробкою сміття. Щодня сюди приходять до 20 чоловік. Відсортовується сміття наступним чином: метал (металеві ббанки), скло пластик та папір. Все сміття має бути чистим, тобто його необхідно додатково промити перед тим, як іти здавати. За тиждень мешканці масиву принесли більше 300 кг сміття. Хоча встановлено обмеження: одна людина повинна здати не більше 25 кг сировини за місяць. Вважається, що одна людина не здатна накопичити сміття більше ні вищевказана норма. Приємним єсть те, що за це також можна скупитися с супермаркеті, придбати щось необхідне.

Можливо такий пілотний екологічний проект допоможе дніпрянам навчитися сортувати сміття, як це робиться в багатьох європейських державах. За недотримання умов там передбачені великі штрафи та навіть кримінальна відповідальність. Наразі більшість горожан має бажання викидати відходи уже відсортованими, але для цього не облаштовано більшість дворів міста. Все скидається в більшості випадків в один бак, тай ніяких роз’яснень коли в місті запрацює система сортування відходів з боку влади немає. Сподіваємося, що в Дніпрі з’явиться якомога більше таких пунктів щодо сортування сміття.