Неділя, 15 Травня, 2022

Хто витратив більше всіх? Стали відомі витрати на вибори кандидатів і партій Дніпра

Виборча комісія підрахувала голоси та оголосила результати місцевих виборів. Відомо, що в Дніпрі відбудеться другий тур за крісло мера. У ньому зійдуться чинний мер Борис Філатов та давній кандидат на цей пост – Загід Краснов. Крім підрахунку голосів, виборча комісія проаналізувала фінансові звіти надходжень та витрат з виборчого фонду кандидатів і партій. У рейтингу витрат лідерські позиції виглядають інакше. Далі на dnepryes.

Абсолютним переможцем є Олександр Вілкул зі своєю партією “Блок Вілкула – Українська перспектива”. Розмір його виборчого фонду становить 2 млн 477 грн.  Головний конкурент чинного мера – Загід Краснов, витратив власні кошти на виборчу кампанію – 2 млн 48 тис грн. Розмір фонду Бориса Філатова дорівнює нулю. На кампанію кандидата від “Слуг” – Сергія Риженка, витратили 1 млн 313 тис грн, а лідера “Національного корпусу” Ігоря Майданенка – 277 700 тис гривень. Головне джерело його доходів – добровільні пожертвування та власні кошти.

Витрати партій

Значно більші суми витрачені на передвиборчу кампанію політичних партій.  Беззаперечний лідер в списку – мерська партія “Пропозиція”, виборчий фонд якої становить понад 36 млн грн, власні гроші місцевої організації. Друга за витратами партія – “Національний Корпус”, яка виділила 3 ​​млн грн на агітацію, роботу із засобами масової інформації, виготовлення агітаційних матеріалів та інше. Фонд дніпровської організації партії Загіда Краснова – “Громадська сила” становить 1 млн 427 тис., Основна частина яких – це внесення кандидатів. “Європейська солідарність” витратила близько 2х мільйонів власних коштів. Велика частина – 484 тис., пішлиа на проведення агітації в інтернеті. Друга за рейтингом виборів партія в місті – “Опозиційна платформа – за життя” витратила на виборчу кампанію 1 млн 295 тис грн. Найбільші витрати партії зосереджені на виготовлення агітаційних матеріалів – 511 тис., та на роботу з виборцями в інтернеті – 322 500 тис. Основне джерело доходів – місцева організації партії.

Результат

Найбільші витрати в області у партії мерів – “Пропозиція”, яка перемогла в місті та пройшла третьою в області. Друге місце у “ОПЗЖ”, яка впевнено зайняла свою нішу. В області лідерами вийшли “Слуги народу”, які одночасно отримали третій результат в місті. “Громадська сила” Краснова пройшла четвертою в місті, а в області шостою – після “Європейської Солідарності”. “ЄС” в місті пройшла за партією Краснова та зайняла 5-е місце. Партії “Блок Вілкула” вдалося отримати 4й результат на виборах в обласну раду та 6е місце в міському рейтингу. Невиправданими вийшли витрати таких політсил як “Національний корпус” і “Демократичний альянс”, які незважаючи на конкурентні суми витрат не змогли отримати місця в обласній та міській радах.

У Дніпропетровській області вибори вийшли самими непередбачуваними і конкурентними. Більше інформації про витрати політичних партій і кандидатів на місцевих виборах 2020 можна знайти тут.