Середа, 22 Червня, 2022

Бенефіс Борису Філатову на посаді мера Дніпра

Глава Дніпра Борис Філатов представив великий звіт за роки своєї роботи на посаді. Про те, яких якісних змін вдалося досягти в місті фактично за роки своєї діяльності, мер відзвітував перед депутатами та громадськими активістами. Детальніше на dnepryes.

Основні зміни

Глава Дніпра Борис Філатов згадав, як міську раду неодноразово блокували, спеціально заводили в коридори «тітушек» і влаштовували різні провокації. Але незважаючи на це, йому вдалося сформувати команду з людей, які були в різних політичних таборах, але все-одно прагнули працювати на благо міста.

Керівник Дніпра підкреслив, що до початку роботи його команди борги міста за тепло і енергоносії досягали 3,7 млрд. грн. Зараз ці системні проблеми вирішені – борги реструктуризовані. У 2016 році міська влада нарешті взялися за ремонти, які дніпряни чекали не один рік. Тепер для реконструкції доріг і будинків використовують нові технології, які економлять бюджетні кошти. У порівнянні з минулим роком, кількість якісних ремонтів у місті зросла в рази.

Протягом звітного періоду поточний ремонт доріг виконано всього на 260 вулицях. Відновлення 650 тис. кв. м вуличного покриття коштувало місту 309,4 млн. грн. Роботи охопили і основні вулиці Дніпра. Одним із наймасштабніших проектів стала реконструкція Набережної Перемоги.

Виконати рекордну кількість ремонтів в будинках дніпрян дозволило і підвищення фінансування ЖКГ. Так, в даний час вдалося відновити роботу 700 ліфтів та оновити майже 2 тис. Покрівель та фасадів.

філатов

Реконструкція метрополітену

Історична подія для підземки – укладення контракту про продовження будівництва метро з турецькою компанією Limak. Угода, яку Борис Філатов підписав із зарубіжними партнерами, варто було 224 млн євро. Гроші виділили Європейський банк реконструкції і розвитку і Європейський інвестиційний банк. Контракт передбачає добудову 3 нових станцій в центральній частині міста.

Борис Філатов також зазначив, що в цьому році влада нарешті звернула увагу на проблеми екології Дніпра. А ще – почали вирішуватися питання райони міста. У Таромском і ж/м Чаплі займаються проблемами водопостачання та водовідведення. Це програма «Міста без околиць».

Також дніпряни почали отримувати нові якісні послуги. Особливу увагу керівництво Дніпра приділяє сфері соціального захисту. У місті працюють муніципальні табору для дітей і городян поважного віку. Крім того, розпочато будівництво першого в Україні стадіону для пляжних видів спорту на понад півтисячі глядацьких місць. Відкриваються також нові футбольні поля та майданчики.

Справжній переворот в житті Дніпра зробила програма «Культурна столиця» – місто відродив музичний фестиваль «Джаз на Дніпрі», а у віддалених районах, в рамках ініціативи «Народна філармонія», безкоштовно виступають відомі колективи.

В цілому, за словами Бориса Філатова, вперше за останні 7 років забезпечено виконання дохідної частини бюджету. У міську казну надійшло 3 млрд 755 700 000 грн (тобто 102,7% до плану). У порівнянні з аналогічним періодом доходи міста збільшилися в 1,5 рази.