Середа, 22 Червня, 2022

Мера Дніпра Бориса Філатова облили нашатирним спиртом

Як тільки на горизонті починають майоріти місцеві вибори, кандидати, в тому числі й чинні місцеві голови, починають роз’їжджати містом, займаючись агітацією ймовірних виборців голосувати саме за них. Загалом вони використовують класичну риторику «зробив-зроблю», але не всім представникам електорату до вподоби жива агітація. Подібні виходи у народ є доволі ризикованим кроком для спірних політичних фігур, але, враховуючи культурну кон’юнктуру наслідків режимів Російської Імперії та Союзу Радянських Соціалістичних Республік, вони є необхідними, пише dnepryes.

Якщо коротко, представник влади не обов’язково повинен допомогти городянам, але «постояти на згарищі» йому вкрай потрібно. Саме так функціонує харизматична влада, коли обіцянки та програма політичних акторів не мають реальної ваги, що спроможна підштовхнути електорат до голосування саме за політичного актора, йому необхідно показати свою реальність та тілесність, а зробити подібне можна лише шляхом вилазки в осередки виборців. Якщо електор не йде до політика, політик йде до нього.

Борис Філатов вже не перший раз опиняється під обстрілом аптечних засобів. Нещодавно, доки чинний мер перебував на зустрічі з городянами, його було облито зеленкою, а головний герой, що й спричинив прецедент, зробив камінг-аут у соціальних мережах, виклавши відеозвернення до городян, де і пояснив причини своїх неоднозначних дій, що повинні були символізувати політичний протест. Тепер же, на черговій зустрічі, Бориса Філатова було облито нашатирним спиртом (розчином аміаку). Потрапляння останнього близько до дихальних шляхів може призвести до збоїв дихання.

Нападників одразу затримали правоохоронні органи, на них було накладено штраф за адміністративне порушення. Не буде й дивним те, що мер використає подібну антиакцію заради свого піару, звинувативши астральних політичних ворогів у намаганні «підмочити» репутацію та залякати чинного мера.