Середа, 22 Червня, 2022

У Раді готують законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області

Ось уже третій місяць, як проходить перейменування Дніпропетровської області в процесі декомунізації країни. Сайт: dnepryes.com вже розповідав про це посилаючись на першоджерело від Дніпропетровської Обласної Державної Адміністрації. Які нині процедури проходить законопроект, які було винесено на розгляд у Верховній Раді ще в лютому 2019 року.

Як ми вже повідомляли 7 лютого було винесено на засіданні ВР питання про перейменування Дніпропетровської області. За законопроектом 9310 за Дніпровську область проголосували 144 депутати, в той час, як за проект 9310-1 за Січеславську область віддали свої голоси 240 народних представників.

Це дало можливість направити проект закону до Конституційного Суду України, тому, що в Головному законі країни прописані всі області. Щоб відбулася зміна, необхідно внести корективи статтю 133 Конституції України про перейменування Дніпропетровської області.

2 квітня відбулося пленарне засідання Конституційного Суду, де було винесено рішення про можливість перейменування Дніпропетровської області в Січеславську.

І вже 11 квітня на засіданні ВР було оголошено про надання Конституційним Судом України про можливість внести зміни до статті 133 Конституції України про перейменування Дніпропетровської області. Суд також дав згоду на те, що зібрані голоси при голосуванні (240 замість 300) можна вважати достатніми.

Спікер звернувся до парламентського Комітету з питань правової політики і правосуддя з проханням розглянути висновки Конституційного Суду та підготувати законопроект до розгляду на пленарному засіданні ВР.

І лише через тиждень, після надання народним депутатам висновки парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя, це питання може бути включений на розгляд до порядку денного чергової сесії ВР.

Залишилося вже зовсім небагато і наша область стане називатись Січеславська.