Неділя, 7 Березня, 2021

У Раді готують законопроект щодо перейменування Дніпропетровської області

Революція 1917: що відбувалося у Катеринославі?

Безліч вулиць Дніпра, ще до декомунізації, носили імена людей, які були для середньостатистичного жителя Української Радянської Соціалістичної Республіки всього-на-всього невеликим топонімом, який...

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала...

Викрадення у Дніпрі: президент Володимир Зеленський втрутився у розгляд

Україна зовсім недалеко залишилося до вікопомних «чорних воронків», які наводили жах на людей за часів Сталіна. Людей забирали без всяких пояснень, як правило, вночі,...

Ось уже третій місяць, як проходить перейменування Дніпропетровської області в процесі декомунізації країни. Сайт: dnepryes.com вже розповідав про це посилаючись на першоджерело від Дніпропетровської Обласної Державної Адміністрації. Які нині процедури проходить законопроект, які було винесено на розгляд у Верховній Раді ще в лютому 2019 року.

Як ми вже повідомляли 7 лютого було винесено на засіданні ВР питання про перейменування Дніпропетровської області. За законопроектом 9310 за Дніпровську область проголосували 144 депутати, в той час, як за проект 9310-1 за Січеславську область віддали свої голоси 240 народних представників.

Це дало можливість направити проект закону до Конституційного Суду України, тому, що в Головному законі країни прописані всі області. Щоб відбулася зміна, необхідно внести корективи статтю 133 Конституції України про перейменування Дніпропетровської області.

2 квітня відбулося пленарне засідання Конституційного Суду, де було винесено рішення про можливість перейменування Дніпропетровської області в Січеславську.

І вже 11 квітня на засіданні ВР було оголошено про надання Конституційним Судом України про можливість внести зміни до статті 133 Конституції України про перейменування Дніпропетровської області. Суд також дав згоду на те, що зібрані голоси при голосуванні (240 замість 300) можна вважати достатніми.

Спікер звернувся до парламентського Комітету з питань правової політики і правосуддя з проханням розглянути висновки Конституційного Суду та підготувати законопроект до розгляду на пленарному засіданні ВР.

І лише через тиждень, після надання народним депутатам висновки парламентського Комітету з питань правової політики та правосуддя, це питання може бути включений на розгляд до порядку денного чергової сесії ВР.

Залишилося вже зовсім небагато і наша область стане називатись Січеславська.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

На Європейській площі відбувся мітинг за реформу судової системи

27 лютого в центрі Дніпра відбулась акція з вимогою до центральної влади звільнити політичних в’язнів та провести судову реформу. Далі на dnepryes.

В Дніпрі активісти пікетували прокуратуру

23 лютого в Дніпрі відбувся пікет будівлі обласної прокуратури. Акція відбулась в підтримку засудженого в Одесі активіста і блогера Сергія Стерненка, який...

Губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої роботи

“Велике будівництво”, тарифи на комунальні послуги та подолання наслідків негоди — губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої обласною адміністрацією роботи, пише dnepryes.com.ua.

В Дніпрі громадська рада при Ода відзвітувала щодо виконаної роботи

12 лютого громадська рада при Дніпропетровські обласній державній адміністрації відзвітувала щодо проробленою за минулий рік роботи та повідомили про план дій на...

В Дніпровській міській раді відбулись масові звільнення

10 лютого відбулась позачергова сесія Дніпровської міської ради. В ході засідання був прийнятий цілий ряд екстремальних, а подекуди й відверто скандальних рішень....