Неділя, 7 Березня, 2021

Багато заробляють: Рада хоче підвищити податки IT-шникам

Революція 1917: що відбувалося у Катеринославі?

Безліч вулиць Дніпра, ще до декомунізації, носили імена людей, які були для середньостатистичного жителя Української Радянської Соціалістичної Республіки всього-на-всього невеликим топонімом, який...

Проблематика передвиборчої кампанії у Дніпрі

Двадцять п‘ятого жовтня у Дніпрі відбудуться місцеві вибори: буде обраний мер та депутати місцевих органів влади. Як і завжди, виникає не мала...

Викрадення у Дніпрі: президент Володимир Зеленський втрутився у розгляд

Україна зовсім недалеко залишилося до вікопомних «чорних воронків», які наводили жах на людей за часів Сталіна. Людей забирали без всяких пояснень, як правило, вночі,...

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, який передбачає підвищення податків IT-шникам. Чим аргументують народні обранці таке рішення – незрозуміло. Швидше за все, подумали, що фахівці цієї галузі багато заробляють.

Як повідомляє dnepryes.com.ua, зараз програмісти віддають 5% від заробленого, але в Раді розраховують на 10%. Програмісти можуть бути шоковані, адже в Міністерстві соцполітики апетити ще більше.

Але жителі Дніпра, що працюють в цій сфері, миритися з такими податками не збираються. Кажуть, що тоді буде простіше поїхати в іншу країну, де краще рівень життя і гідна зарплата для IT-шників.

Наприклад, дніпрянин Максим в IT-сфері працює вже 6 років. За його словами, в компанії він числиться як фізична особа – підприємець, скорочено – ФОП. Тому платить 5% податків від свого доходу і 900 гривень єдиного внеску. Хлопець вважає суму невеликою, тому і працює по даній спрощеній схемі. І так роблять 90% програмістів в Україні.

У Верховній Раді вирішили взяти цей сегмент ринку під свій контроль, щоб в подальшому було простіше впливати на фахівців в рамках державних повноважень. Таким чином, даним законопроектом нардепи виводять IT-ішніков в окрему групу платників податків.

Щоб програмісти всі й відразу не кинулися їхати з країни, податок планують підвищувати поступово – на один відсоток щорічно. У 2020-му це буде 6%, в 2021-м – 7%, і так до 2025 року.

Крім того в Мінсоцполітики заявили, що з програміста повинні стягуватися такі ж податки, як і з фізичної особи. Але за умови, якщо він знаходиться в трудових відносинах з підприємством. В такому випадку податок на доходи підніметься з 5 до 18%, без урахування військового збору, який підприємці не платять зовсім. Відзначається, що компанія, на яку працює IT-фахівець, повинна віддати ще до 22%.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

На Європейській площі відбувся мітинг за реформу судової системи

27 лютого в центрі Дніпра відбулась акція з вимогою до центральної влади звільнити політичних в’язнів та провести судову реформу. Далі на dnepryes.

В Дніпрі активісти пікетували прокуратуру

23 лютого в Дніпрі відбувся пікет будівлі обласної прокуратури. Акція відбулась в підтримку засудженого в Одесі активіста і блогера Сергія Стерненка, який...

Губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої роботи

“Велике будівництво”, тарифи на комунальні послуги та подолання наслідків негоди — губернатор Дніпропетровщини відзвітував щодо проробленої обласною адміністрацією роботи, пише dnepryes.com.ua.

В Дніпрі громадська рада при Ода відзвітувала щодо виконаної роботи

12 лютого громадська рада при Дніпропетровські обласній державній адміністрації відзвітувала щодо проробленою за минулий рік роботи та повідомили про план дій на...

В Дніпровській міській раді відбулись масові звільнення

10 лютого відбулась позачергова сесія Дніпровської міської ради. В ході засідання був прийнятий цілий ряд екстремальних, а подекуди й відверто скандальних рішень....