Субота, 25 Червня, 2022

Багато заробляють: Рада хоче підвищити податки IT-шникам

У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, який передбачає підвищення податків IT-шникам. Чим аргументують народні обранці таке рішення – незрозуміло. Швидше за все, подумали, що фахівці цієї галузі багато заробляють.

Як повідомляє dnepryes.com.ua, зараз програмісти віддають 5% від заробленого, але в Раді розраховують на 10%. Програмісти можуть бути шоковані, адже в Міністерстві соцполітики апетити ще більше.

Але жителі Дніпра, що працюють в цій сфері, миритися з такими податками не збираються. Кажуть, що тоді буде простіше поїхати в іншу країну, де краще рівень життя і гідна зарплата для IT-шників.

Наприклад, дніпрянин Максим в IT-сфері працює вже 6 років. За його словами, в компанії він числиться як фізична особа – підприємець, скорочено – ФОП. Тому платить 5% податків від свого доходу і 900 гривень єдиного внеску. Хлопець вважає суму невеликою, тому і працює по даній спрощеній схемі. І так роблять 90% програмістів в Україні.

У Верховній Раді вирішили взяти цей сегмент ринку під свій контроль, щоб в подальшому було простіше впливати на фахівців в рамках державних повноважень. Таким чином, даним законопроектом нардепи виводять IT-ішніков в окрему групу платників податків.

Щоб програмісти всі й відразу не кинулися їхати з країни, податок планують підвищувати поступово – на один відсоток щорічно. У 2020-му це буде 6%, в 2021-м – 7%, і так до 2025 року.

Крім того в Мінсоцполітики заявили, що з програміста повинні стягуватися такі ж податки, як і з фізичної особи. Але за умови, якщо він знаходиться в трудових відносинах з підприємством. В такому випадку податок на доходи підніметься з 5 до 18%, без урахування військового збору, який підприємці не платять зовсім. Відзначається, що компанія, на яку працює IT-фахівець, повинна віддати ще до 22%.