Середа, 22 Червня, 2022

Як дісталася нам перемога

Днями з полегшенням і радістю зустріли всі громадяни нашої Батьківщини, віруючі і не тільки чудову звістку. Адже останні три дні були насичені подіями, які змусили переживати майже все населення України.
Як розповідає сайт Dnepryes.com.ua.

Події, які розвивалися в ці дні, починаючи з 5 січня, показали, як робиться історія. На наших очах сталося те, до чого йшли наші предки 333 року.

Перебуваючи під заступництвом, спочатку Польської церкви, потім Православної церкви Московського патріархату, народ був в духовному рабстві церков-покровительки. Незважаючи на те, що ті і інші обіцяли піклуватися і помjгать української церкви, ставлення до неї були не такі, як прописувалися в документах.

І ось, починаючи з 2010 року, Президент Eкраїни Віктор Ющенко порушив питання про вихід нашої помісної церкви зі складу Московського Патріархату і придбанні повної незалежності, як того передбачає церковний закон, з отриманням томосу з рук Церкви-матері Константинополя.

І почалася велика копітка робота, в успіх якої мало хто вірив.Цю роботу прискорили події, які відбулися на сході країни. Агресію Росії проти України Російська церква сприйняла, як щось закономірне.

Але коли, від імені Ісуса Христа священики стали благословляти і освячує знаряддя, які несли смерть мирних жителях України, терпінню народу прийшов кінець. Було вирішено, що в Україні повинна бути одна автокефальна помісна Українська Православна Церква. Саме з такою умовою Константинополь прийняв рішення дати томос для УПЦ.

Проведений в грудні місяці Об’єднавчий собор в Києві дав початок нової церкви і обрав нового главу. Ним став 39 річний митрополит Київський Єпіфаній.

Як розповів ресурс Укрінформ, події розвивалися таким чином.

І настав день, а це 5 січня 2019 року, коли делегація України на чолі з Президентом Петром Порошенко прибула до Стамбулу на Фанарі, де мало відбутися підписання головного документа томосу, який виконаний на пергаменті іконописцем Афонського монастиря Лукою в ручну з дотриманням всіх правил стародавнього листи.

По прибуттю в Стамбул Президента України і його дружину в аеропорту зустрів Президент Туреччини Ердоган з дружиною. Між ними відбулася зустріч у палаці Вахдеттін, яка тривала півтори години без преси і телебачення. У Георгіївському залі на Фанарі відбулася молитва українською мовою, яку провели представники єпископату і духовенства української делегації. Потім молитву прочитав патріарх Варфоломій. Після молитви відбулася церемонія підписання томосу.

6 січня відбулася церемонія передачі томосу чолі УПЦ митрополиту Епіфанію з вреченіем йому палиці глави автокефальної церкви.

Після вручення томосу проведена молитва, яку провели патріарх вселенський Варфоломій і митрополит Київський і всієї України Єпіфаній.

Під час підписання томосу Президент Петро Порошенко вручив орден “За заслуги” 1-го ступеня патріарха Варфоломія. Цією нагородою України відзначила нелегкий і величезний внесок у виконану роботу особисто його святості патріарха Варфоломія.

У слові-відповіді глава Вселенської православної церкви подякував Петру Порошенко і вручив йому пам’ятну медаль – хрест Панагія Паммакарістос. Він запевнив усіх вірян, що і далі буде молитися за мир в Україні.

Делегація України прибула до Києва і 7 січня в Софії відбулася літургія на честь народження немовляти Ісуса Христа.

Після завершення молебню в Трапезному залі Софіївського храму була виставлена ​​на загальний огляд грамота (томос) про надання автокефалії православної Української церкви.

Вітаємо всіх жителів України і міста Дніпра з черговою головною перемогою нашого народу.

“Христос народився! Славімо його!”