Субота, 25 Червня, 2022

Є два шляхи, – Кравчук дав Зеленському рада щодо Донбасу

Перший президент України Леонід Кравчук вирішив дати раду новообраному президенту країни Володимиру Зеленському. Про це розповість сайт dnepryes.com.ua , посилаючись на публікації каналу 24.

Леонід Кравчук вважає, що успіх у вирішенні проблем з положенням на Донбасі залежить від діалогу з Росією. Друге питання про можливість встановлення миру на сході країни – це шлях через максимальне використання рішення Будапештського меморандуму.

Для того, щоб вирішити проблему світу на сході країни, Зеленському треба тільки одне – вийти на прямий діалог з Росією. Ніякі інші мотиви і засоби не зможуть встановити мир на Донбасі. Адже Росія веде війну в Україні і сподіватися на те, що хтось зупинить агресора не доводиться. Тільки діалог з Росією може вплинути на подальше становище на востоке.За України ніхто цього не зробить. Це перший найважчий і серйозний варіант.

Другий варіант – використання Будапештського меморандуму. Що собою являє це і як його можна використовувати в цьому процесі.

Адже Будапештський меморандум – це пакет документів, підписаний США, Великобританією, Росією, до яких пізніше приєдналися Франція і Китай. Зараз до цієї п’ятірці можна запросити Німеччину.

Що ж собою являє Будапештський меморандум? Колись після виходу з СРСР, Україна була поставлена ​​перед дилемою. За згодою всіх виходять з союзу країн наступником СРСР стала Росія і право передачі ядерного потенціалу СРСР було за нею. Решта були змушені визнати це і повернути все ядерну зброю і компоненти Росії. Ось так Україна стала заручницею всієї цієї чехарди, яку влаштували наші брати.

24 роки тому в Будапешті зібралися представники країн, згаданих вище та було вироблено спільне рішення, що наша країна добровільно відмовляється від ядерної зброї і засобів доставки, а за це їй гарантована повна безпека з боку США, Великобританії і Росії. Вони виключають будь-яку можливість нападу на Україну і гарантують її недоторканність і кордони на той час, тобто на 1995 рік. Це і послужило тому, що Україна відмовилася від ядерної зброї.

До цього питання можна і необхідно залучити країни Великої сімки. Обговоривши це питання з Росією і залучаючи світових лідерів, можна вести розмову з Росією про припинення військових дій на Донбасі.

Зовсім непросто йде справа по анексувати Криму.

Але вже зараз політологи і експерти стверджують що Путін не збирається йти на діалог. Це показали його дії в окупованому Донбасі, де почалися прискорені оформлення паспортів і громадянства для українців.
 
Перед Зеленським-президентом стоїть велика і важка задача, яку він взяв на свої плечі. Тому йому побажаємо удачі у всіх справах та успішного виконання поставлених завдань.м